Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Žmonės atsisveikinti su Rusijos opozicijos lyderiu plūsta ir kitą dieną po laidotuvių

Žmonės atsisveikinti su Rusijos opozicijos lyderiu plūsta ir kitą dieną po laidotuvių

www.siandien.info, spaudos pranešimai

Aleksejus Navalnas penktadienį palaidotas Borisovo kapinėse Maskvoje, o tūkstančiai žmonių, nepaisydami sulaikymo grėsmės, prie kapinių skandavo antikarinius šūkius.

Žmonės atsisveikinti su Rusijos opozicijos lyderiu plūsta ir kitą dieną po laidotuvių, neša gėles ir peikia Putino režimą.

A. Navalno ir jo žmonos motinos aplankė kapą kitą dieną po laidotuvių. Žmogaus teisių stebėjimo grupė „OVD-Info“ pranešė, kad Rusijos policija penktadienį 19-oje miestų sulaikė mažiausiai 128 žmones. AP nuotr.

Penktadienį tūkstančiai A. Navalno šalininkų daug valandų stovėjo eilėje, kad galėtų pagerbti 47 metų kovotojo su korupcija atminimą. Iš netoliese esančios cerkvės į kapines plūdo būrys žmonių, kurie skandavo „Karui – ne!“ ir kitus šūkius už A. Navalną, vadino prezidentą Vladimirą Putiną „žudiku“ ir ragino paleisti politinius kalinius.

Žmogaus teisių stebėjimo grupė „OVD-Info“ pranešė, kad Rusijos policija penktadienį 19-oje miestų sulaikė mažiausiai 128 žmones, dalyvavusius A. Navalnui skirtuose minėjimuose.

Tokio vaizdo, kai tūkstančiai žmonių žygiuoja palaikydami A. Navalną, reikalaudami nutraukti Rusijos karą Ukrainoje ir smerkdami Kremlių, Rusijoje nebuvo nuo pat pirmųjų invazijos dienų 2022 metų vasarį.

Kremlius griežtai susidorojo su nepritariančiais karui – naudodamasis griežtais karinės cenzūros įstatymais patraukė baudžiamojon atsakomybėn šimtus viešai pasisakiusiųjų prieš.

Parašykite komentarą

Top