Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Ukrainos prezidentas padėkojo savo tautiečiams už 50 priešinimosi brutaliai Rusijos invazijai dienų

Ukrainos prezidentas padėkojo savo tautiečiams už 50 priešinimosi brutaliai Rusijos invazijai dienų

www.siandien.info, spaudos pranešimai

51-oji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis padėkojo savo tautiečiams už 50 priešinimosi brutaliai Rusijos invazijai dienų ir dar kartą griežtai sukritikavo Vokietiją dėl tolesnio rusiškos naftos pirkimo.

 Vokietija ir Vengrija blokavo embargą, sakė jis interviu stočiai BBC. „Mes nesuprantame, kaip galima duoti uždirbti pinigus, aplaistytus kitų žmonių krauju. Deja, kai kurios šalys tai daro“, – kalbėjo prezidentas.

Rusijos karių elgesys Ukrainoje prilygsta genocidui, pareiškė Latvijos prezidentas Egilis Levitas, grįžęs iš vizito Ukrainoje. Vėlų ketvirtadienio vakarą kalbėdamas Rygoje, E. Levitas pasakojo apie tai, ką savo akimis matė vizito metu kartu su Lenkijos, Estijos ir Lietuvos prezidentais. „Aš tai pavadinčiau genocidu“, – sakė buvęs Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjas, pridurdamas, kad šį klausimą teisiškai galėtų išspręsti vienas iš tarptautinių teismų.

Raketinis kreiseris „Moskva“. Vikipedijos nuotr.

Prie Kyjivo centrinio pašto nusidriekė eilės – žmonės masiškai pirko specialių pašto ženklą, vaizduojantį iškalbingą Ukrainos karo ženklą Rusijos kariniam laivui. Tokį ažiotažą paskatino naujiena apie nuskendusį Rusijos Juodosios jūros flotilės pasididžiavimą – raketinį kreiserį „Moskva“.

Pašto ženklą įkvėpė drąsus Ukrainos kario Romano Gribovo poelgis, kuris buvo Gyvačių saloje sučiuptas Rusijos karių, prieš tai priešo pajėgoms pasiuntęs žinutę: „Rusų karo laive, eik na***“.

Parašykite komentarą

Top