Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > ASU ir VDU pasirašė sutartį dėl universitetų integracijos

ASU ir VDU pasirašė sutartį dėl universitetų integracijos

ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas ir VDU rektoriaus prof. Juozas Augutis įsitikinę, kad šis susitarimas yra puikiausias įrodymas, kaip galima suderinti universitetų ir valstybės interesus.

Aktyvias ir vis dar neaiškias diskusijas apie šalies aukštojo mokslo reformą ir universitetų susijungimą Vytauto Didžiojo (VDU) bei Aleksandro Stulginskio (ASU) universitetai nutarė keisti realiais darbais.

Aleksandro Stulginskio universiteto Senato posėdžio metu buvo pasirašytas šių dviejų aukštųjų mokyklų integracijos susitarimas, kuriuo nutarta Kaune plėtoti klasikinį, plačios aprėpties, istorines tradicijas ir tarptautinį pripažinimą turintį Vytauto Didžiojo universitetą kartu su autonomiškomis specializuotomis akademijomis, tarp kurių – ASU pagrindu integruota žemės ūkio, miško ir kaimo plėtros specializuota akademija. Toks modelis laikomas perspektyviausiu Lietuvai ir aiškiausiu visai akademinei bendruomenei.

Aleksandro Stulginskio universiteto Senato posėdžio metu buvo pasirašytas šių dviejų aukštųjų mokyklų integracijos susitarimas

„ASU yra specializuotas sektorinis universitetas, o vedant derybas su kitais universitetais pageidavome sudaryti bendrą junginį kaip savarankiškas autonominis vienetas. Kodėl VDU galėtų būti mūsų partneris?

Šis susitarimas yra organiškas, o ne priverstinis, svarbu, kad jis kyla iš pačių universitetų iniciatyvos

Manome, kad žemės ūkis šiuo metu vis labiau skaitmenizuojamas ir robotizuojamas, o VDU turi stiprias tarpdisciplinines studijų programas, todėl ši partnerystė padėtų sustiprinti žemės ūkio inžineriją, drauge galėtume kurti biotechnologijas. VDU yra vienas iš šios mokslų krypties lyderių šalyje. Be to, VDU stiprioji pusė – tarptautiškumas.

Čia dėstoma net 30 užsienio kalbų, o tai padėtų mūsų absolventams būti konkurencingesniems tarptautinėje darbo rinkoje. Daug sąlyčio taškų galėtų rasti ir VDU Gamtos mokslų bei ASU Agronomijos fakultetai.

Galime pasiūlyti modernią infrastruktūrą bendrai tiriamajai universitetų mokslininkų veiklai, todėl išaugtų doktorantų, mokslininkų galimybės dalyvauti dideliuose tarptautiniuose projektuose.“ –jungties galimybes su VDU motyvus išryškina ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas.

Pasak VDU rektoriaus prof. Juozo Augučio, itin aktualu, kad šis susitarimas yra organiškas, o ne priverstinis, svarbu, kad jis kyla iš pačių universitetų iniciatyvos.

1930 metais, minint kunigaikščio Vytauto Didžiojo 500 metų mirties sukaktį, Lietuvos universitetui Kaune suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto vardas. Naikindama tautinį identitetą, 1946 metais, sovietų okupacinė valdžia šį vardą iš universiteto atėmė, o 1950 metais uždarė ir patį universitetą.

„Tai, kad universitetai turi konsoliduotis, niekas neabejoja ir nesiginčija – VDU pirmasis pasiūlė valstybinių universitetų tinklo optimizavimo planą dar prieš dvejus metus.
Tačiau labai svarbu, kad būtų rasti būdai, leidžiantys kiekvienai aukštajai mokyklai suderinti savo ir valstybės interesus.

Tik tuomet, kai visa akademinė bendruomenė pritars vykstantiems pokyčiams, galėsime užtikrinti sėkmingą konsolidacijos procesą, o drauge mokslo ir studijų kokybę.

Manau, kad metų pradžioje VDU pasirašyta integracijos sutartis su Lietuvos edukologijos universitetu (LEU) ir susitarimas su ASU yra puikiausias įrodymas, kaip galima suderinti universitetų ir valstybės interesus“, – neabejoja VDU rektorius.

Įvykus susijungimui, Vytauto Didžiojo universitete LEU pagrindu būtų įsteigta VDU Edukologijos akademija, o ASU pagrindu – žemės ūkio, miško ir kaimo plėtros srities specializuota autonominė akademija.

Parengta pagal nepriklausomą šalies laikraštį ,,Šiandien”. 

Parašykite komentarą

Top