Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Baltarusija atsisakė išduoti vizas Lietuvos Seimo nariams

Baltarusija atsisakė išduoti vizas Lietuvos Seimo nariams

Baltarusijos Jungtinės piliečių partijos pirmininko Anatolijaus Lebedko kvietimu Seimo nariai Audronius Ažubalis, Rasa Juknevičienė, Gintaras Steponavičius, Laurynas Kasčiūnas, Rimantė Šalaševičiūtė ir Egidijus Vareikis rugsėjo 10 d. turėjo vykti į Baltarusiją ir dalyvauti Minske vyksiančioje tarptautinėje saugumo konferencijoje kartu su atstovais iš Latvijos, Lenkijos bei Ukrainos, tačiau Baltarusija atsisakė išduoti vizas Lietuvos Seimo nariams.

Pasak Seimo nario Lauryno Kasčiūno, į Baltarusiją norėta vykti su labai aiškia žinute – Lietuva nori nepriklausomos Baltarusijos, kuri nevirstų kieno nors kariniu forpostu.

„Vis dar norime tikėti, kad Minsko ir Maskvos sąjunginiai ryšiai dar nevirto „tyliąja“ Baltarusijos absorbcija, kai svarbiausi sprendimai dėl šios šalies ateities jau priimami ne Minske, o Maskvoje. Tikimės, kad po karinių pratybų „Zapad“ Rusijos kariniai daliniai išvyks iš Baltarusijos ir kad šalyje neatsiras naujos Kremliaus karinės bazės“, – sakė L. Kasčiūnas.

Vizos į Baltarusiją negavęs Seimo narys Audronius Ažubalis pabrėžė, kad šis Baltarusijos institucijų sprendimas liudija, jog visos kalbos apie dialogą su Aliaksandru Lukašenka yra visiškai tuščios. Jokių demokratėjimo apraiškų Baltarusijoje nėra ir šiuo metu – būti negali.

„Ačiū Lukašenkai, kad savaitgalį galėsiu pagrybauti“, – ironiškai pakomentavo Baltarusijos ambasados pranešimą Seimo narė Rasa Juknevičienė. Toks Baltarusijos režimo sprendimas – tai tikras akibrokštas Lietuvos Respublikos Seimo nariams.

verslaspolitika.lt inf.

Parašykite komentarą

Top