Jūs esate
Pagrindinis > Redaktorius rekomenduoja > Skaidrumas dėl valstybės įmonių vadovų atlyginimų yra būtinas

Skaidrumas dėl valstybės įmonių vadovų atlyginimų yra būtinas

„Po svarstymų Energetikos komisijoje galima daryti išvadą, kad iš esmės „gairių“ reikalavimai nėra vykdomi nuosekliai, o vykdomi pasirinktinai ir interpretuojami siaurąja prasme, – sako Virgilijus Poderys, Seimo Energetikos komisijos pirmininkas. – Įmonės, esančios energetikos holdingų sudėtyje, „slepiasi“ nuo skaidrumo reikalavimų. Iki šiol Energetikos komisija nėra gavusi visų prašytų duomenų“.

Tik po Seimo Energetikos komisijos išvadų ir publikacijų žiniasklaidoje valstybinių įmonių vadovų darbo užmokesčiai buvo paviešinti. Deja, ne visų.

Komentuodamas valstybės įmonių vadovų argumentus, kad rinkoje veikiančių panašaus dydžio įmonių vadovai gauna daugiau, V. Poderys teigia, kad čia „užmirštama“ pasakyti, jog konkurencinės rinkos įmonių vadovai kasdien turi kovoti dėl rinkos dalies, dėl pajamų, dėl pelno, dėl išlikimo. Tuo metu valstybės monopolių vadovai dirba visai kitoje aplinkoje: rinka garantuota, jokios konkurencijos, o kritiniu atveju valstybė padės. Todėl valstybės valdomų įmonių vadovų atlyginimai negali būti lyginami su konkurencinėje rinkoje dirbančių vadovų atlyginimais

Susirūpinimą kelia valstybės valdomų įmonių vadovų ir akcininkų atsainus požiūris į Vyriausybės patvirtintų „Valstybės valdomų įmonių skaidrumo gairių“ vykdymą.

V. Poderio nuomone, „kintamoji atlyginimų dalis turi būti „surišta“ su nustatytų rodiklių vykdymu ir tai turi būti skaidriai pateikta visuomenei. To nėra. Vieši turėtų būti ne tik pirmųjų vadovų, bet ir „antro sluoksnio“ vadovų atlyginimai su visomis išmokomis“.

Komentuodamas valstybės įmonių vadovų argumentus, kad rinkoje veikiančių panašaus dydžio įmonių vadovai gauna daugiau, V. Poderys teigia, kad čia „užmirštama“ pasakyti, jog konkurencinės rinkos įmonių vadovai kasdien turi kovoti dėl rinkos dalies, dėl pajamų, dėl pelno, dėl išlikimo. Tuo metu valstybės monopolių vadovai dirba visai kitoje aplinkoje: rinka garantuota, jokios konkurencijos, o kritiniu atveju valstybė padės. Todėl valstybės valdomų įmonių vadovų atlyginimai negali būti lyginami su konkurencinėje rinkoje dirbančių vadovų atlyginimais.

„Manau, sąžiningas palyginimas galėtų būti su premjero atlyginimu. Atsižvelgiant į atsakomybės ir sudėtingumo lygį, VVĮ vadovų atlyginimai neturėtų viršyti premjero atlyginimo“, – sako Energetikos komisijos pirmininkas.

verslaspolitika.lt

Parašykite komentarą

Top