Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Europos čempionatas: lietuviams reikia surasti komandos lyderį

Europos čempionatas: lietuviams reikia surasti komandos lyderį

www.siandien.info

Lietuvos rinktinė antrą kartą pralaimėjo. Antrose Europos čempionato B grupės rungtynėse 73:77 (25:23, 16:17, 15:10, 17:27) nusileido Prancūzijos krepšininkams ir turnyre kol kas lieka be pergalių.

„Vienu metu praleidome greitų varžovų atakų – toks vaizdas, kad mūsų blogas puolimas leidžia varžovams perimti iniciatyvą. Darome daugiau klaidų nei rezultatyvių perdavimų. Jie net 19 taškų surinko po mūsų klaidų ir tai – milžiniški skaičiai tokiose rungtynėse. Žaidėme prieš stiprią komandą, kovojome, bet to neužteko“, – po rungtynių sakė K. Maksvytis.

Lietuvos rinktinės sirgalius Kelne. Gintauto Kniukštos nuotrauka/stop kadras.

37 minutes puikiai kovoję lietuviai sustojo svarbiausiu metu, kuomet suklydo 4 kartus paeiliui ir už tai susimokėjo 7 prancūzų taškais.

„Reikia surasti komandos lyderį, – tinklalapiui BasketNews teigė treneris A. Sireika, su Lietuvos rinktine 2003-aisiais Europos čempionu tapęs strategas. – Žinome, kad rungtynės bus atkaklios, viskas spręsis paskutinėmis sekundėmis. Tai reiškia, kad reikia surasti lyderį. Man toks klausimas ir iškilo.
Ką mes paskutines dvi minutes žaidžiame? Ar duodame Valančiūnui, ar Grigoniui, ar Lekavičiui? Tokios ir mintys, kad lemiamu metu nesuradome lyderio ir visas rezultatas priklausė nuo to. Sudėtingiausiu momentu reikia surasti žmogų, kuris galėtų nuspręsti rungtynių likimą.“

Šiandien laukia Vokietijos iššūkis. Kaip žaisti prieš šią komandą?”Svarbiausia išsiryškinti aiškų komandos lyderį, kuris lemiamu metu priimtų sprendimus. Prieš prancūzus to trūko. Neaišku, ant ko mes žaidžiame. Ar ant Valančiūno, ar ant Jokubaičio, ar ant Sabonio, ar ant Grigonio. Norėčiau, kad rytoj būtų taip, kad sunkiu momentu būtų aiškus vedlys. Kad ir kaip primityvu būtų, bet aš žiūriu į prancūzus ir matau, kaip jie žaidė. Pasiima kamuolį Fournier arba Albicy ir žaidžia su dideliu žmogumi. Mums galbūt taip irgi reikėtų”, – sakė tinklapiui Europos čempionas.

Parašykite komentarą

Top