Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Dar nespėjo kojų sušilti, o jau prašo leisti patraukti parlamentarą baudžiamojon atsakomybėn

Dar nespėjo kojų sušilti, o jau prašo leisti patraukti parlamentarą baudžiamojon atsakomybėn

www.siandien.info

Generalinė prokuratūra pirmadienį kreipėsi į Seimą su prašymu leisti patraukti parlamentarą Vytautą Gapšį baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Generalinis prokuroras tai daro vykdydamas Vilniaus apygardos teismo, nagrinėjančio baudžiamąją bylą, kurioje V. Gapšys kaltinamas kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, nutartį.

Kaltinimo duomenimis, šiuos nusikaltimus jis padarė tokiu būdu ir aplinkybėmis:

– veikdamas Darbo partijos naudai ir interesais, nuo 2015-09-28 iki 2016-01-12 Vilniuje vykusių susitikimų bei telefoninių kontaktų su Raimondu Kurlianskiu metu už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus – tiek už asmenišką balsavimą „už“, Seime priimant UAB Koncernui „MG Baltic“ naudingus politinius sprendimus, tiek už išimtinę padėtį ir palankumą ateityje Seime priimant šiam koncernui naudingus politinius sprendimus, tiesiogiai Darbo partijos naudai Raimondui Kurlianskiui pažadėjo ir susitarė priimti ir netiesiogiai priėmė 12 100 eurų kyšį, užmaskuotą kaip nuolaida Darbo partijos politinei reklamai, kuri nuo 2015-11-26 iki 2015-12-16 buvo transliuojama koncernui priklausančiose žiniasklaidos priemonėse – „LNK“, „Info TV“, „BTV“ ir „TV1“ televizijose.

– pasinaudodamas visuomenine valstybės politiko padėtimi, Seimo nario tarnyba, Darbo partijos frakcijos Seime nario ir politinės partijos pirmininko pirmojo pavaduotojo, šios partijos tarybos, partijos valdybos ir partijos prezidiumo nario bei politinės partijos 2016 metų Seimo rinkimų štabo vadovo įgaliojimais, pažintimis, kita tikėtina ir tariama įtaka valstybės tarnautojams ir valstybės institucijoms, veikdamas Darbo partijos naudai ir interesais, nuo 2015-09-28 iki 2016-01-12 Vilniuje vykusių susitikimų bei telefoninių kontaktų su R. Kurlianskiu metu pažadėjęs jam paveikti valstybės tarnautojus – Seimo pirmininkę, Darbo frakcijos Seime seniūną, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką ir šio komiteto pirmininko pavaduotoją, Seimo sveikatos komiteto pirmininkę, o taip pat kitus Darbo partijos frakcijos Seime narius, kad šie pateiktų bei balsuotų už UAB Koncernui „MG Baltic“ naudingus politinius sprendimus Seimo Biudžeto ir finansų komitete ir plenariniuose Seimo posėdžiuose bei priimtų kitus koncernui naudingus politinius sprendimus.

Taip pat pažadėjo paveikti žemės ūkio ministrę, kad ši priimtų „MG Baltic“ naudingus administracinius sprendimus Ūkio ministerijoje ir Nacionalinėje žemės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos, be to, pažadėjo paveikti valstybės institucijas – AB „Lietuvos geležinkeliai“ valdybą bei VĮ „Ignalinos atominės elektrinės“ viešųjų pirkimų komisiją, jog šios priimtų koncernui naudingus sprendimus.

– nuo 2015-09-28 iki 2016-01-21 Vilniuje vykusių susitikimų bei telefoninių kontaktų su R. Kurlianskiu metu pažadėjo už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus – tiek už asmenišką balsavimą „už“, Seime priimant koncernui naudingus politinius sprendimus, tiek už išimtinę padėtį ir palankumą ateityje Seime priimant „MG Baltic“ naudingus politinius sprendimus, tiesiogiai VšĮ „Meno ir sporto projektai“ naudai R. Kurlianskiui pažadėjo ir susitarė priimti ir netiesiogiai priėmė 15 000 eurų kyšį, kurie tarpininkaujant R. Kurlianskiui ir šio nurodymu iš UAB Koncerno „MG Baltic“ valdomos UAB „Mitnija” sąskaitos buvo pervesti į VšĮ „Meno ir sporto projektai“ sąskaitą, šį piniginį kyšį užmaskuojant kaip paramą.

Toje pačioje byloje kaltinimai pareikšti buvusiam UAB Koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui ir valdybos nariui bei kelių šio koncerno valdomų bendrovių generaliniam direktoriui ir valdybų pirmininkui R. Kurlianskiui, buvusiems Seimo nariams Eligijui Masiuliui, Gintarui Steponavičiui, Šarūnui Gustainiui bei juridiniams asmenimis – UAB Koncernui „MG Baltic“, politinei partijai „Darbo partija“ ir politinei partijai „Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdis“, teigiama kreipimesi.

Parašykite komentarą

Top