Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Gintautas Kniukšta. Balandžio 19 -oji. Diena, kai Lietuvoje legalizuota politinė korupcija

Gintautas Kniukšta. Balandžio 19 -oji. Diena, kai Lietuvoje legalizuota politinė korupcija

Gintautas KNIUKŠTA, laikraštis ŠIANDIEN,  www.siandien.info

Teisingumas Lietuvoje ir istorinėje politinės korupcijos byloje. Prokuroras prašė R. Kurlianskį ir E. Masiulį suimti teismo salėje. Koks buvo teismo sprendimas?

 Visi kaltinamieji  išteisinti, nors prokuroras, pavyzdžiui, buvusį Liberalų sąjūdžio lyderį E. Masiulį siūlė uždaryti į kalėjimą 7 metams.

Liberalų sąjūdžio lyderė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen džiaugiasi tokiu sprendimu.

 „Tai yra naujo etapo pradžia. Aš tikiu, kad mes dabar pereiname į naują, šviesesnį ir tikrai geresnį etapą“, – tvirtina Čmilytė-Nielsen.

Liberalų sąjūdžio lyderė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen džiaugiasi tokiu sprendimu. lrs.lt nuotr.

Į kokį etapą, gerbiamoji Seimo Pirminke? Į tą, kuriame niekada nebus pasitikėjimo valstybe? Gal tuomet keiskime kuo skubiau Konstituciją: Teisingumą Lietuvoje vykdo tik teismai, atsižvelgadami į aukščiausiųjų šalies pareigūnų norus ir pageidavimus.

 Pirmosios instancijos teismas bylą nagrinėjo beveik ketverius metus – teismui ji buvo perduota 2018 metų balandį, teismas surengė beveik 300 posėdžių, apklausė per 100 liudytojų.

2022 m. balandžio 19 -oji. Diena, kai Lietuvoje legalizuota politinė korupcija.

Vilniaus apygardos teismas šiandien, balandžio 19 d. skelbė nuosprendį politinės korupcijos byloje. Kaltinimai buvo pateikti trims juridiniams asmenims – Liberalų sąjūdžiui, Darbo partijai bei koncernui „MG Baltic“, taip pat buvusiems Seimo nariams E. Masiuliui, Gintarui Steponavičiui, Šarūnui Gustainiui, Vytautui Gapšiui ir „MG Baltic“ viceprezidentui R.Kurlianskiui.

Nuosprendį   paskelbė trijų teisėjų kolegija – Nijolė Žimkienė (kolegijos pirmininkė), Jurgita Kolyčienė ir Ugnius Trumpulis.

 Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Justas Laucius teismui siūlė R. Kurlianskį pripažinti kaltu dėl politikų papirkimų ir prekybos poveikiu kaltu,  jam skirti pusseptintų metų laisvės atėmimo bausmę bei 1 000 MGL (37 660 Eur) dydžio baudą. Jam taip pat buvo prašoma skirti baudžiamojo poveikio priemonę – atimti teisę dirbti vadovaujančiose pareigose viešajame ir privačiame sektoriuose septyneriems metams.

E. Masiulį prokuroras prašo pripažinti kaltu dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu bei neteisėto praturtėjimo – už tai teismui siūlė skirti įkalinimą septyneriems metams. 1 000 MGL (37 660 Eur) dydžio baudą bei konfiskuoti 106 tūkst. 200 Eur vertės kyšio sumą.

Seimo narį, buvusį Darbo partijos pirmininko pirmąjį pavaduotoją V. Gapšį buvo prašoma pripažinti kaltu dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu nusikaltimų bei jam skirti pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmę, valstybės naudai išieškoti paimtų nematerialių kyšių vertę atitinkančią pinigų sumą – 27 100 Eur.

Prokuroras Justas Laucius teismui siūlė R. Kurlianskį pripažinti kaltu dėl politikų papirkimų ir prekybos poveikiu kaltu,  jam skirti pusseptintų metų laisvės atėmimo bausmę bei 1 000 MGL (37 660 Eur) dydžio baudą.
 „Tai yra naujo etapo pradžia. Aš tikiu, kad mes dabar pereiname į naują, šviesesnį ir tikrai geresnį etapą“, – tvirtina Čmilytė-Nielsen.
Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio žodžiais tariant, žmonės nori ne karo tarp partijų ir asmenybių, o idėjų konkurencijos, naujų politikos standartų.

Taip pat valstybinis kaltintojas teismo prašė konfiskuoti ir išieškoti iš E. Masiulio beveik 138 tūkst. Eur vertės turtą, kuris yra neteisėto praturtėjimo nusikaltimo dalyku. Buvusiam Seimo nariui taip pat buvo  siūloma atimti teisę eiti pareigas viešajame ir privačiame sektoriuje septyneriems metams.

Prokuroras prašė teismo R. Kurlianskiui ir E. Masiuliui skirti suėmimą, juos suimti teismo salėje.

 Seimo narį, buvusį Darbo partijos pirmininko pirmąjį pavaduotoją V. Gapšį prašoma pripažinti kaltu dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu nusikaltimų bei jam skirti pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmę, valstybės naudai išieškoti paimtų nematerialių kyšių vertę atitinkančią pinigų sumą – 27 100 Eur, taip pat skirti baudžiamojo poveikio priemonę – atimti teisę eiti pareigas viešajame ir privačiame sektoriuje septyneriems metams.

Buvusiam Seimo nariui Š. Gustainiui dėl kyšininkavimo prokuroras siūlė skirti750 MGL (28 245 Eur) baudą, išieškoti valstybės naudai netiesiogiai gauto kyšio vertę – 8 700 Eur, bei atimti teisę eiti pareigas viešajame ir privačiame sektoriuje penkeriems metams.

Darbo partijai įtarimai pateikti dėl buvusio jos pirmininko pirmojo pavaduotojo, 2012–2016 metų kadencijos Seimo nario Vytauto Gapšio veiksmų.

Buvusį Seimo narį G. Steponavičių  prašė pripažinti kaltu dėl piktnaudžiavimo ir skirti jam 450 MGL (16 947 Eur) baudą ir baudžiamojo poveikio priemonę – atimti teisę eiti pareigas viešajame ir privačiame sektoriuje ketveriems metams.

Koncernui „MG Baltic“, kuris yra pakeitęs pavadinimą į „MG Grupė“, prokuroras siūlė skirti 40 tūkst. MGL (1 mln. 506 tūkst. 400 Eur) baudą.

Politinę partiją Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis prokuroras teismo prašo pripažinti kalta dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu nusikaltimų ir už šiuos nusikaltimus skirti 15 tūkst. MGL (564 tūkst. 900 Eur) baudą.

Parašykite komentarą

Top