Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Labanoro giria kertama ir per paukščių perėjimą

Labanoro giria kertama ir per paukščių perėjimą

Gintautas KNIUKŠTA, žurnalistas, www.siandien.info

Su gamtininku Andrejumi Gaidamavičiumi pradėjome kurti laidų ciklą apie mūsų miškus. Kaip mums sekasi? Visaip. Greitai pamatysite per Sengirės televiziją youtube kanalu.

Tai bus paskutinis mūsų bandymas ir žodžiu, ir vaizdu atkreipti valdžios bei visuomenės dėmesį dėl Lietuvos miškų išsaugojimo.

Kodėl paskutinis? Todėl, kad ir prieš metus, ir prieš du kalbėjome, jog Labanoro giria kertama per paukščių perėjimą. Šiemet vėl kerta, vėl naktimis, o kelią sunkiasvorė technika, draskydama miško paklotę,  pasisviečia galingais prožektoriais. Galima sakyti, jog  vaitoja visa giria, tačiau niekas nesikeičia.

Labanoro girioje. Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Prieš metus mums sakė: atstokit su tais savo miškais, ką nematote, žmonės krenta kaip lapai, pandemija siaučia, o čia, matot, jiems miškai parūpo…

Šiandien vėl tos pačios kalbos – ES pašonėje vyksta karas, o jūs čia vėl su savo miškais…

Prieš metus daug kalbėjome dėl Pakarklės miško išsaugojimo, nes UAB “Rizgonys” planuoja pradėti čia eksploatuoti žvyro karjerą.

Tas miškas tikrai labai gražus ir nepaprastas, tačiau iš II b miškų (miško parkų) grupės, Aplinkos ministerijos sprendimu, buvo priskirtas eksploatacinių IV miškų grupei.

Kas pasikeitė po metų? Niekas, žmonės ir toliau gyvena nežinioje ir klausia: už kiek parduotas šis kurortinis šilas žvyrkasiams? Tie žodžiai reiškia, kad eilinį kartą žmonės prarado tikėjimą valstybe, tikėjimą šalimi, kurioje už pinigus gali bet ką nusipirkti.

P.S. Balandžio 19 – ąją teismas politinės korupcijos byloje išteisino buvusį Liberalų sąjūdžio lyderį E. Masiulį, kurį prokuroras norėjo pasiųsti už grotų 7 metams. To Masiulio politinis krikštatėvis yra liberalas Eugenijus Gentvilas. To Gentvilo sūnus Simonas šiandien yra aplinkos ministras ir vadovauja visai miškų sistemai…

O mes čia, žemai lenkdamiesi, jų nuolankiai prašome: apginkite mūsų miškus nuo okupantų…

Parašykite komentarą

Top