Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Rusija puola Ukrainą, Respublikos Prezidentas kreipėsi į Lietuvos žmones

Rusija puola Ukrainą, Respublikos Prezidentas kreipėsi į Lietuvos žmones


www.siandien.info, pagal spaudos pranešimus

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienio paryčiais paskelbė, kad pradeda karinę operaciją prieš Ukrainą. Iš karto Rusijos kariuomenė atakavo Ukrainą daugelyje vietų. V.Putinas savo kalboje pareiškė, kad užpuolimo tikslas – „demilitarizuoti ir denacifikuoti“, bet ne okupuoti Ukrainą. Jis įspėjo kitas šalis nesikišti, nes priešingu atveju pagrasino tokiu atsaku, kuris „nuves prie pasekmių, kurių dar nepatyrėte savo istorijoje“.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė nepaprastąjį kreipimąsi į tautą apie 5.30 val. Maskvos laiku. Kreipimąsi transliavo „Rossija-24“. „Remiantis str. 51 JT Chartijos, su Federacijos Tarybos sankcija <…> Nusprendžiau atlikti specialią karinę operaciją <…> Sieksime Ukrainos demilitarizavimo ir denacifikacijos. <…> Mūsų planuose nėra Ukrainos okupacijos“, – sakė V.Putinas.

„Nusprendžiau surengti specialią karinę operaciją. Jos tikslas – apsaugoti žmones, kurie jau aštuonerius metus patiria Kijevo režimo prievartą ir genocidą. Siekdami tai padaryti, sieksime demilitarizuoti ir denacifikuoti Ukrainą. Taip pat patraukti atsakomybėn tuos, kurie įvykdė daugybę kruvinų nusikaltimų prieš civilius gyventojus, įskaitant Rusijos Federacijos piliečius“, – pareiškė V.Putinas. Prezidentas sakė, kad NATO „peržengė raudoną liniją“, plečiasi į Rytus, o Ukrainos militarizacija kelia grėsmę Rusijai kaip valstybei. Jis pridūrė, kad Ukrainos valdžia, jo nuomone, „užgrobė valdžią ir ją išlaiko pasitelkdama dekoratyvines rinkimų procedūras“.

„Reikėjo nedelsiant sustabdyti šį košmarą, milijonų žmonių, kurie pasikliauja tik Rusija, tik mumis su jumis, genocidą“, – savo motyvą pradėti karinę operaciją paaiškino Putinas. Jis taip pat dar kartą palietė nacionalizmo temą Ukrainoje ir sakė, kad radikalūs naciai „su karu pateks į Krymą“. V.Putinas pabrėžė, kad Rusija gerbia posovietinių šalių suverenitetą ir nurodė KSSO karių dislokavimo Kazachstane pavyzdį. Tuo pačiu, anot jo, Rusija negali egzistuoti, kai iš Ukrainos kyla tam tikrų grėsmių.

„Dabar vyksta tas pats. Jums ir mums tiesiog neliko jokios kitos galimybės apsaugoti Rusiją, savo žmones, išskyrus tą, kuria būsime priversti pasinaudoti šiandien. Susiklosčius aplinkybėms, turime imtis ryžtingų ir neatidėliotinų veiksmų“, – sakė jis.

Putinas kreipėsi į Ukrainos ginkluotųjų pajėgų narius, pavadindamas juos „draugais“. „Brangūs draugai, jūsų tėvai, seneliai ir proseneliai ne dėl to kovojo gindami mūsų Tėvynę, kad šiandieniniai neonaciai užgrobtų valdžią Ukrainoje, duotų ištikimybės priesaiką Ukrainos žmonėms, o ne prieš tautą nusiteikusiai chuntai, kuri plėšia ir tyčiojasi iš šių žmonių. Nevykdykite jos baudžiamųjų įsakymų. Raginu jus nedelsiant sudėti ginklus ir eiti namo. Visi Ukrainos kariuomenės kariai, kurie laikysis šio reikalavimo, galės laisvai palikti kovos zoną ir grįžti pas savo šeimas“, – sakė V.Putinas.

Tiems, kurie bandys ginti, pagrasino baisiomis pasekmėmis V.Putinas įspėjo kitas šalis nesikišti. Priešingu atveju, jis pagrasino tokiomis pasekmėmis, kurių nebuvo patyrę istorijoje. „Kas nebandytų mus sustabdyti, turėtų žinoti, kad Rusijos atsakas bus nedelsiant ir nuves jus prie pasekmių, kurių dar nepatyrėte savo istorijoje“, – perspėjo V.Putinas trečiųjų šalių vyriausybes. NATO pavadino „melo imperija“ Kalbos pabaigoje V.Putinas kreipėsi į rusus ir paragino juos konsoliduotis. Jis NATO pavadino „melo imperija“ ir pasiūlė jai pasipriešinti „teisingumo ir tiesos“ galia. „Tikiu jūsų palaikymu. Ta nenugalima jėga, kurią mums suteikia meilė tėvynei “, – savo kalbą baigė jis.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis prašo Rusijos žmonių sustabdyti savo vadovų ketinimus. Ukrainos vadovas taip pat teigia, kad jis siūlė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pasikalbėti, tačiau šis neatsiliepė į kvietimą.

Anot Ukrainos vadovo, Rusija prie sienos jau sutelkė apie 200 tūkstančių karių.
„Bandžiau susisiekti telefonu su Rusijos federacijos prezidentu. Rezultatas – tyla. Nors tyla turėtų būti Donbase. Štai kodėl noriu kreiptis į Rusijos žmones. Kreipiuosi kaip Ukrainos pilietis. Mus skiria dviejų tūkstančių kilometrų bendra siena.

Prie jos apie 200 tūkstančių jūsų karių, tūkstančiai kovos mašinų. Jūsų lyderiai leido jiems žengti pirmyn į kitos valstybės teritoriją. Ir šis žingsnis gali būti didelio karo Europos žemyne pradžia. Mes tikrai žinome, kad mums nereikia karo. Bet jeigu būsime užpulti karių, jeigu jie bandys atimti iš mūsų šalį, mūsų laisvę, mūsų gyvybes, gyvybes mūsų vaikų, mes ginsimės“, – teigė V. Zelenskis.

Lietuvos Respublikos Prezidento Gtano Nausėdos kreipimasis dėl Rusijos karinės agresijos Ukrainoje
2022-02-24

„Brangūs Lietuvos žmonės,
šiandien mes tapome nusikalstamų Rusijos veiksmų prieš Ukrainą liudininkais. Negalime likti abejingi šiai neišprovokuotai karinei agresijai, kuri stumia į pavojų milijonus nekaltų žmonių ir griauna tarptautinės tvarkos pamatus.
Šią nerimo valandą mano ir, tikiu, kiekvieno iš Jūsų mintys yra su broliška ukrainiečių tauta. Siautėjančio blogio akivaizdoje privalome būti vieningi, solidarūs ir pasirengę duoti atkirtį.
Ukraina neliks nei viena, nei vieniša. Ji gali ir toliau kliautis visokeriopa Lietuvos parama. Agresijos Ukrainoje akivaizdoje didiname ir savo kovinį pasirengimą. Kaip tai užtikrinti, spręs mano sušaukta Valstybės gynimo taryba.
Sustabdyti Rusiją gali tik vieninga ir griežta demokratinių Vakarų reakcija. Todėl jau pradėjau aktyvias konsultacijas dėl tolesnių veiksmų su NATO sąjungininkais ir Europos Sąjungos partneriais. Veiksmai turės apimti tiek aktyvią paramą Ukrainai, tiek ir sunkias sankcijas Rusijai.
Nuo to, kaip reaguosime artimiausiomis valandomis ir dienomis, gali priklausyti visos Europos ateitis. Todėl kviečiu Lietuvos žmones laikytis rimties, o valstybės institucijas – būti ypač budrias ir užtikrinti aukščiausią parengtį. Nors tiesioginės grėsmės Lietuvos valstybės stabilumui nėra, privalome tinkamai vertinti susiklosčiusią situaciją ir veikti atsakingai bei solidariai.
Niekada anksčiau nebuvome tokie stiprūs ir taip gerai pasirengę kartu su sąjungininkais atremti išorės iššūkius.
Atėjo metas parodyti, kas mes esame – ir ko mes esame verti“

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas sako, kad yra „pasibaisėjęs dėl siaubingų įvykių Ukrainoje“ ir kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „pradėdamas šią neišprovokuotą ataką pasirinko kraujo praliejimo ir naikinimo kelią“.JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį Vašingtono laiku pareiškė, kad „pasaulis patrauks Rusiją atsakomybėn“ už Ukrainos užpuolimą, ir perspėjo, kad šie veiksmai nulems „katastrofišką gyvybių praradimą“.
Pareiškime, išplatintame netrukus po rusų prezidento Vladimiro Putino pranešimo apie karinių operacijų Ukrainoje pradžią, J. Bidenas nurodė, kad ketvirtadienį kreipsis į JAV visuomenę ir informuos apie pasekmes Rusijai.
Rusijos ataką prieš Ukrainą J. Bidenas pavadino „neišprovokuota ir nepateisinama“.

Parašykite komentarą

Top