Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Gintautas Kniukšta. Prienų r. pasodinome Ąžuolų giraitę

Gintautas Kniukšta. Prienų r. pasodinome Ąžuolų giraitę

Gintautas KNIUKŠTA, sąjūdžio už Lietuvos miškus pirmininkas

Gražų šeštadienio rytą Prienų r. pasodinome Ąžuolų giraitę, skirtą šviesuolio, mokytojo, dailininko, Romaldo Kuso atminimui.

Sodinome netoli Gerulių (II) piliakalnio, gerai išpurentoje žemėje. Suvažiavo žmonės ir iš Vilniaus, ir iš Kauno, o miškasodį organizavo Sienakalnio (Prienų r.) bendruomenė.


Graži talka, gražūs žmonės. Rimas Pakerys, nuoširdus lietuvybės puoselėtojas, labai jautriai prisimena neseniai Anapilin išėjusį Tautos šviesuolį Romaldą Kusą, o jo dukra Jovita, kartu su mumis sodinusi ąžuolus, pasakojo, kad jos tėvas be galo mylėjo miškus, jiems vaikams neleisdavo nė mažiausios šakelės nulaužti…

Čia pat prie piliakalnio, kur sodinome giratę, auga ąžuolas legenda, jį žmonės vadina ąžuolu baudėju, o vos už kelių kilometrų – Gojaus miškas, jame – stambiausias Lietuvos ąžuolas. Šviesaus atminimo sąjūdininkas Romas Pakalnis sakydavo, kad tai ir Europos stambiausias ąžuolas.
Čia šalia, galima sakyti, šio Verknės girininkijoje augančio ąžuolo pašonėje, kurio amžius siekia net 400 metų, užaugo kantri muzikos pradininkas Lietuvoje Vytautas Babravičius (Simas).

Vytautas irgi kartu su mumis sodino ąžuolus, buvo labai patenkintas šia talka, ne kartą pabrėždavo, kad jam be galo brangi kiekviena šios žemės pėda, čia gimdavo eilės apie tėviškę (kuproti laukai), ąžuolą, mūsų sodžių…

Dar viena svarbi šio miškasodžio detalė: mes pasodino iš Gojaus ąžuolo gilės užaugintą ąžuoliuką. Jį porą metų paaugino savo namuose Rimas Pakerys.

Gali būti, kad ir šis per užaugs toks pat, kaip ir Gojaus miško milžinas – aukštis bus apie 33 metrus, o apimtis – 6,7 metrų. Mes jau jo nepamatysime, bet savo pareigą atlikome

Sąjūdis už Lietuvos miškus nuoširdžiai dėkoja Sienkalnio bendruomenei už miškasodžio talką

Parašykite komentarą

Top