Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Laikraštis ŠIANDIEN. Viešu laišku  kreipėsi į Vyriausybę dėl kainų mažinimo  būtiniausiems maisto produktams

Laikraštis ŠIANDIEN. Viešu laišku  kreipėsi į Vyriausybę dėl kainų mažinimo  būtiniausiems maisto produktams

www.siandien.info; laikraštis ŠIANDIEN

Visuomenės veikėjai Stanislovas BUŠKEVIČIUS,  dr. Lilijana ASTRA,  viešu laišku  „STABDOM  KAINAS!“ kreipėsi į Vyriausybę dėl kainų mažinimo  būtiniausiems maisto produktams“:               

                  „Gerbiama Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte,

 kreipiamės į Jus dėl ypatingai svarbios mūsų socialinės politikos problemos: naujausiais Valstybės duomenų agentūros ( VDA ) duomenimis, vidutinis atlyginimas ir pensijos Lietuvoje sumažėjo net 8,3 procento dėl praėjusių metų infliacijos, tapusios aukščiausia nuo pirmojo Nepriklausomybės dešimtmečio laikų!  Daugumos Lietuvos gyventojų pajamos  smuko beveik dešimtadaliu.

Skaudžiausiai gyventojams atsiliepia išaugusios  maisto prekių kainos – tai išlaidos, kurių neįmanoma išvengti. Labiausiai brango pienas, duona, mėsa – tai sudarė  55 proc. visų būtiniausių maisto produktų infliacijos.

Dar daugiau, Lietuvos banko atlikto tyrimo duomenimis, maisto kainų lygis Lietuvoje jau siekia beveik 98 proc. Europos Sąjungos vidurkio, nors darbo užmokestis, pensijos yra  mažiausi visoje eurozonoje.

Akivaizdu, kad  šiandieninė lietuviškos socialinės politikos strategija yra atsilikusi ir yra būtinos naujos kertinės socialinės apsaugos priemonės.

Todėl  siūlome,kad LR Vyriausybė  privalomai panaudotų vieną iš svarbių socialinės paramos priemonių  –  pradėtų aktyviai viešinti prekybos tinkluose parduodamų maisto produktų, įeinančių į pagrindinių produktų krepšelį, mažmenines kainas, kad žmonės žinotų, kur jiems pigiau nusipirkti būtiniausių maisto produktų.

Naujausias slapto pirkėjo tyrimas, atliktas devyniuose lietuviškos prekybos centruose, parodė, kad įsigyjant būtiniausių maisto prekių krepšelį, kainos tarp jų skiriasi net devyniais eurais!

Ir tai yra labai ženklus skirtumas dėl aukštų maisto kainų labiausiai kenčiantiems nepasiturintiems, pažeidžiamiems žmonėms. Daugiau nei pusė milijono lietuvių vis dar  gyvena ties skurdo riba.

Pagrindinių maisto produktų kainų skelbimas viešojoje informacinėje erdvėje suteiktų galimybę palyginti,  kiek maisto prekės kainuoja ne tik prekybos tinkluose, bet ir pas mažesnius prekybininkus. Šiuo metu tėra skelbiami bendriausi informaciniai pranešimai apie daugybės maisto produktų grupių ar produktų kainas prekybos tinkluose  (www.produktukainos.lt), kurie neatlieka tikslinės socialinės paskirties funkcijų.

Prašome Jūsų:

 inicijuoti valstybinę socialinės informacinės paramos sistemą „STABDOM  KAINAS! Maisto kainų mažinimas ir stabilizavimas  “, kuri suteiktų galimybę:

a) pradėti aktyviai viešinti prekybos tinkluose parduodamų būtiniausių maisto produktų krepšelių kainas.

b) Lietuvos žmonėms pasirinkti ir mažesnėmis kainomis nusipirkti būtiniausių maisto produktų.

Prašome Jūsų pateikti atsakymą įstatymų numatyta tvarka“.

Tradicinė juoda duona visuomet buvo ir yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis.

Parašykite komentarą

Top