Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Visi kalba, bet nieko nedaro… Kainų politika Lietuvoje: ką turime keisti?“

Visi kalba, bet nieko nedaro… Kainų politika Lietuvoje: ką turime keisti?“

ŠIANDIEN kylančias maisto produktų kainas Lietuvos gyventojai įvardija kaip aktualiausią problemą. Didelės kainos lemia ir tai, kad šalies gyventojai maisto produktams vidutiniškai išleidžia kiek daugiau nei ketvirtadalį savo pajamų – beveik daugiausiai Europoje.

Aukštos maisto produktų kainos neigiamai veikia mažiausias pajamas gaunančių šalies gyventojų perkamąją galią, skatina dar didesnę socialinę nelygybę ir atskirtį. Tai patvirtina ir Lietuvos banko neseniai atliktas kainų raidos tyrimas. Kas lemia tokį spartų kainų augimą?

Ar Lietuvos politikai padarė viską, kad tai sustabdytų? Kaip turėtų keistis kainų politika? Šiuos ir kitus klausimus SEIME aptarė diskusijos dalyviai: ūkio viceministras Marius Skuodis, Lietuvos banko makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vadovas Ernestas Virbickas, Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomasis direktorius Laurynas Vilimas, Mėsos perdirbėjų asociacijos direktorius Egidijus Mackevičius, Pieno perdirbėjų asociacijos direktorius Tomas Čepononis. Diskusiją moderuos žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Diskusiją organizavo Seimo narys Ž. Pavilionis.

Plačiau – laikraštyje ŠIANDIEN. 

ŠIANDIEN info

Parašykite komentarą

Top