Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Karas Ukrainoje: kaunasi alpdami iš bado, Lietuva perdavė karinės paramos dar už 10 milijonų eurų

Karas Ukrainoje: kaunasi alpdami iš bado, Lietuva perdavė karinės paramos dar už 10 milijonų eurų

Karas Ukrainoje: kaunasi alpdami iš bado, Lietuvos karinė parama už dar 10 mln eurų

AP nuotr.

www.siandien.info ; spaudos pranešimai

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pranešė, jog Lietuva perdavė Ukrainai karinės paramos už dar 10 mln. eurų.

„Lietuva, pagal Valstybės gynimo tarybos sprendimą Ukrainai perduota dar 10 mln eurų vertės karinės paramos. Negaliu atskleisti kas perduota, bet kariškai vertinant tai irgi rimta”

JAV pranešė, kad jau siunčia apsaugos priemones Ukrainai, kuri pradeda pasiruošimą galimai cheminei atakai. JAV prezidento Joe Bideno atstovas spaudai nacionalinio saugumo klausimais „Politico“ patvirtino, kad perduodamos „gyvybę apsaugančios priemonės.“ Vadinamajme apsaugos pakete – dujokaukės, specialūs kostiumai ir kitos priemonės. Ukraina jau ne vieną kartą įspėjo, kad Rusija ruošiasi panaudoti cheminį ginklą. Tokius kaltinimus V.Putino režimui metė ir Vakarai, kurių žvalgybos pranešė, jog vis daugiau praradimų patirianti Rusija gali žengti tokį žingsnį.

Mariupolį puolančios gausios Rusijos pajėgos vis giliau skverbiasi į griuvėsiais virtusį uostamiestį, bet nesugeba palaužti miestą ginančio pulko „Azov“ karių. Užblokuotą miestą ginančio pulko vadas Ukrainos didvyris Denisas Prokopenka ketvirtadienį video interviu žurnalistui Dmitrijui Gordonui ne tik išsakė raginimą šalies vadovybei surengti Mariupolio deblokavimo operaciją, bet ir papasakojo, kaip jo kariai sugeba kautis alpdami iš bado ir nebeturėdami geriamojo vandens.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienio kreipimesi pirštu dūrė į Rusijos paskirtus prorusiškus žmones, kurie vadovauja okupuotiems Ukrainos miestams. V.Zelenskis jiems pasiuntė aiškią žinutę: teisingumo jie neišvengs.

Rytų Ukrainos Rubižnės miesto meras, prorusiškų separatistų duomenimis, perbėgo į jų pusę. Meras Serhijus Chortyvas paragino ukrainiečių pajėgas sudėti ginklus, penktadienio vakarą pranešė separatistų naujienų agentūra „Lug-Info“. Vaizdo įraše S. Chortyvas kartojo Maskvos tezę, kad Ukraina vykdo rusakalbių gyventojų genocidą. Nėra aišku, kokiomis aplinkybėmis įrašas darytas. Rubižnė yra aštuntas pagal dydį Luhansko administracinės srities miestas. Prieš karą jis turėjo apie 60 000 gyventojų. Miestas iki šiol nebuvo separatistų rankose.


Rusijos pajėgų veiksmams vadovauja Maskvoje esantys politikai ir generolai, todėl nėra kam priimti greitus sprendimus „ant žemės“ Ukrainoje, sako JAV pareigūnai. Anot jų, tai gali būti viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl agresoriaus pajėgos stringa, susidūrusios su ukrainiečių pasipriešinimu, o Rusijos karių patiriami nuostoliai dažnai neatitinka karinės logikos.


Parašykite komentarą

Top