Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas ŠIANDIEN numeris. Mokslo ir verslo bendrystės kalvė

Naujas ŠIANDIEN numeris. Mokslo ir verslo bendrystės kalvė

Naujas ŠIANDIEN numeris. Mokslo ir verslo bendrystės kalvė.

www.siandien.info

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos organizuojama tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi…2022”, surengta šių metų kovo 31 – balandžio 2 dienomis, yra didžiausia Baltijos šalyse. Tai jau gilias tradicijas turintis ir ūkininkų bei kitų agroverslo atstovų pamėgtas renginys, tikra mokslo ir verslo bendrystės kalvė.

„Paroda demonstruoja, kaip keičiasi ir modernėja žemės ūkio sektorius Lietuvoje ir kitose Europos šalyse. Didžiausias dėmesys skiriamas tiksliajai žemdirbystei, tad galima rasti visą išmanių sprendimų „paletę“: nuo patobulinimų skirtingų modelių technikoje ir įrangoje, iki dronų, skirtų taupiai ir greitai atlikti sėjos, pasėlių purškimo ir kitus darbus.

Taip pat demonstruojami įvairūs kiti produktai, skirti gyvulininkystei, paukštininkystei, žuvininkystei. Net ir tie, kurių ūkis apsiriboja nedideliu žemės ploteliu, parodoje ras ką įsigyti: bus pristatomi šilumos ūkio, vandenvalos sprendimai, sodo ir daržo įrankiai ir daugybė kitų sprendimų.

COVID-19 pandemija, karas Ukrainoje, išteklių kainų šuolis ir kiti sukrėtimai paveikė ir mūsų žemės ūkį. Iškilo poreikis peržiūrėti ir kai kuriuos agrosektoriaus strateginius tikslus, įskaitant ir žaliąjį kursą.

Rusijos ir Ukrainos konfliktas yra didelis sukrėtimas pasaulinėms maisto prekių rinkoms. Pasaulinės maisto produktų žaliavų rinkos jau susiduria su grūdų tiekimo sumažėjimu, energijos ir trąšų kainų didėjimu bei maisto produktų logistikos sutrikimais. Rusija ir Ukraina yra pagrindinės kviečių, kukurūzų, miežių ir augalinio (saulėgrąžų) aliejaus tiekėjos.

Maisto kainos jau dabar yra beveik visų laikų aukštumose dėl padidėjusių žaliavų kainų.Lėtėjant ekonomikos atsigavimui, besitęsiančiam COVID-19 neapibrėžtumui ir vykstant karui Ukrainoje, maisto ir mitybos saugumo perspektyvos kelia didelį susirūpinimą. Žemės ūkis turi būti įvardijamas kaip strateginis verslo sektorius tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. Šiuo metu turėtų būti parengta labai aiški apsirūpinimo maistu strategija. Lietuva kol kas pilnai apsirūpina pagrindiniais maisto produktais, bet tai nereiškia, kad taip bus ir artimiausiu metu“.

Visą interviu „Tarptautinė paroda „Ką pasėsi …2022“ – mokslo ir verslo bendrystės vieta“ su VDU Žemės ūkio akademijos kanclere prof. Astrida Miceikiene skaitykite  laikraštyje ŠIANDIEN.

ŠIANDIEN prenumerata priimama visuose Lietuvos pašto skyriuose, internetu www.prenumeruok.lt, www.prenumeruoti.lt; el.p. info@siandien.info

Parašykite komentarą

Top