Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Lietuvos valstybės šimtmetis rūpi ne tik oficialioms valstybės institucijoms

Lietuvos valstybės šimtmetis rūpi ne tik oficialioms valstybės institucijoms

Viktorija Rimaitė

Atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetis rūpi ne tik oficialioms valstybės institucijoms. Pamažu įsibėgėjant numatytų Šimtmečio renginių maratonui, savarankiškų iniciatyvų imasi ir lietuviškas verslas. Vilniaus rajone, Vaidotuose, įsikūrusiame ekologiškame „Mėtos“ ūkyje paminėti garbingą Lietuvos jubiliejų kviečia specialiai šiai progai pasodintas 100 obelų sodas.

Obelų šimtinė ir didžiausia trispalvė šalyje

Pasak „Mėtos“ ūkio įkūrėjų Gražinos ir Mindaugo Vyskupaičių, idėja pasodinti 100 obelų sodą kilo mąstant apie Lietuvos valstybės praeitį ir ateitį: „Savo ūkį įkūrėme 1989 m., prieš pat Nepriklausomybės atkūrimą. Nors mūsų šalis turi gilias istorines tradicijas, moderni demokratinė Lietuva, palyginti su kitomis Europos valstybėmis, yra jauna, dar tik bręstanti kaip ir šis mūsų obelų sodas. Tačiau mes tikime savo šalies ateitimi, ypač, jei lietuviškas verslas išliks patriotiškas ir nepamirš savo ištakų“.

Šalia obelų sodo esančios „Mėtos“ eterinių aliejų ir ekstraktų gamyklos sieną neatsitiktinai papuošta Lietuvos trispalve. Kaip teigia ūkio ir gamyklos savininkai, tai bene didžiausia nenukabinama trispalvė ne tik Vilniaus rajone, bet ir visoje Lietuvoje.

„Mėtos“ ūkyje gaminami eteriniai aliejai, ekstraktai, natūralios pirties ir spa priemonės, buities priežiūros prekės, vaistažolių arbatos bei natūralūs maisto produktai. Į užsienį eksportuojama kompanijos produkcija žymima „pagaminta Lietuvoje“ ženklu, o šiuo metu atnaujinamos „Mėtos“ gaminių pakuotės bus papuoštos ir populiarėjančio valstybės simbolio – Vyčio – siluetu.

Kviečia prisidėti

Lukiškių aikštės rekonstrukcija, paminklas Jonui Basanavičiui, Dainų šventės planavimas ir organizavimas, masinis Vasario 16-osios minėjimas – tai tik nedidelė dalis oficialių valstybės Šimtmečio akcentų. Daugiau informacijos apie šiuos ir kitus renginius pateikiama šios progos minėjimui skirtoje svetainėje. Joje galima užregistruoti ir naujas šimtmečio minėjimui siūlomas idėjas. Pagrindinių renginių planavimu ir įgyvendinimu rūpinasi oficiali Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos įgyvendinimo koordinavimo komisija.

Tačiau verslininkai Gražina ir Mindaugas Vyskupaičiai kviečia tautiečius neapsiriboti oficialiąja valstybinių renginių programa ir nebijoti pažymėti Lietuvos 100-ųjų metinių sukakties privačiomis iniciatyvomis. Visi, norintys aplankyti valstybės šimtmečiui skirtą 100 obelų sodą ir įsiamžinti milžiniškos trispalvės fone, laukiami „Mėtos“ ūkyje“, esančiame Vilniaus rajone, Vaidotų kaime.

Parašykite komentarą

Top