Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Laikraštis ŠIANDIEN.Iš Dienoraščio užrašų. Kas iš tikrųjų vyksta Alytuje

Laikraštis ŠIANDIEN.Iš Dienoraščio užrašų. Kas iš tikrųjų vyksta Alytuje


  • Gintautas Kniukšta
  • 2019 m. spalio 20 d.


Pagaliau ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis su Prezidentu Gitanu Nausėda rado laiko šiandien, sekmadienį aptarti situaciją Alytuje, kuriame siekiama visiškai užgesinti trečiadienio naktį kilusį gaisrą padangų perdirbimo gamykloje.

Kas iš tikrųjų vyksta Alytuje? Vakar Ekstremalių situacijų komisija vėl tarėsi dėl gaisro padangų perdirbimo gamykloje. Ar galima pasitikėti aplinkos ministro K. Mažeikos žodžiais, „kad vykdomi aplinkos taršos matavimai, o gyventojai gali realiu laiku stebėti rodiklius“…

Negalima, nes tas žmogus dažnai sako netiesą, praėjusią savaitę, pavyzdžiui, jis pareiškė visuomenei, kad miškų reformos tikslai įvykdyti. Iš tikrųjų, šiandien miškų ūkyje – didžiulis chaosas ir netvarka.

„Alytuje penktadienį oro užterštumas neviršija normų, rajone – dar tik bus tiriamas“,- pranešė ministrui pavaldi Aplinkos apsaugos agentūra.
O kokie atsiliepimai iš tikrųjų plaukia iš Alytaus?

„Kas iš tos (…) komisijos? Kavos pageria ir išsiskirsto. Kas darosi Alytaus rajone link Kauno? Dūstam visi, gaišta vištos, šunys, katės, pakelėse žalčiai guli, zuikiai apsvaigę vos juda, pilnas facebook- as žmonių foto, video apie tai , o valdžiai taršos nėra.

Vakar du paukštelius nugaišusius prie namu radau… Matuoja taršą kitoj pusėje nei dūmai eina, o džiaugiasi kad taršos nėra…

Jau trečia para, o tik vakar susiprato pamatuoti ten, kur dūmus neša link Miklusėnų gyvenvietės, kur gyvena tūkstančiai žmonių…

Viskas slepiama, meluojama. Pasekmės tik dabar pradeda lįsti ir pabaigos nematyti. Niekuo nesiskiria nuo sovietmečio Černobylio, visuomenė durninama, už tokį institucijų darbą galvas (…) reiktų ne vienam….“

Taip, maža paguoda žmonėms, kad Premjeras yra nuolat informuojamas apie gaisro gesinimo eigą, taip pat nuolat situaciją aptaria su vidaus reikalų, sveikatos apsaugos ir aplinkos ministrais.

Kodėl tie ministrai nekalba per valstybinę televiziją ir nesako žmonėms, kokia iš tikrųjų yra padėtis? A. Veryga, pavyzdžiui, kaip reikėtų elgtis alytiškiams , pataria socialiniuose tinkluose ir dar prašo jo tekstu dalintis. Kaip pokario metais – perskaitei laikraštuką ir duok kitam…

„Dėkoju įvykio vietoje dirbantiems ugniagesiams už jų pasiaukojimą, kurį jie demonstruoja pastarosiomis dienomis. Ačiū gyventojams už jų kantrybę, o Alytaus miesto ir rajono savivaldybėms – už rodomą rūpestį ir teikiamą pagalbą. Vyriausybė vertins situaciją ir priims sprendimus, kurie leis kompensuoti savivaldybių ir kitų institucijų patiriamas išlaidas“, –pranešė visuomenei S. Skvernelis.

Šiandien pagaliau buvo priimtas sprendimas pasitelkti kompetentingus specialistus siekiant įvertinti pastato, kuriame įvyko nelaimė, būklę ir užtikrinti tolimesnį įvykio vietoje dirbančių darbuotojų saugumą.


„Vyriausybės prašymu į įvykio vietą buvo pristatytos dvi mobilios oro taršos matavimo stotys iš Lenkijos, kurios yra kitokio tipo, nei turimos Lietuvoje, ir leis gauti dar objektyvesnius ir tikslesnius oro taršos duomenis“, – pranešė Vyriausybės kanceliarija.

Negi aplinkos ministras nežino kokią oro taršos matavimo įrangą mūsų šalis turi? Juokas pro ašaras, ir tiek.

Kaip sovietiniais metais, „Ministras Pirmininkas ragina visas susijusias institucijas ir toliau užtikrinti, kad ugniagesiams ir kitiems su gaisru kovojantiems ar jo padarinius šalinantiems žmonėms būtų suteikta visa reikiama įranga ir užtikrintos saugios darbo sąlygos. Aplinkiniai gyventojai turi gauti nuolatinę ir visapusišką informaciją bei rekomendacijas dėl jų saugumą ir sveikatą užtikrinančių priemonių“.

Bene geriausiai situaciją Alytuje apibūdino laikraščio „ŠIANDIEN“ skaitytojas: „O kas dėtųsi šalyje, jeigu kiltų rimtesnis gaisras ar kitas koks nelauktas pavojus? Ko verta Vyriausybė, jeigu nesugeba aprūpinti žmones respiratoriais, jeigu Vyriausybės nariai ramiai miega, o žmonės patys bando gelbėtis kaip kas išmano? „

2019 m. spalio 22 d.

Dar kartą Alytaus tema. Vakar per „Panoramą“ Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (dabar – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga) narė, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė kirto iš peties: gaisras – Alytaus savivaldybės, o ne Lietuvos vyriausybės rūpestis.

…Klausausi ministrės ir galvoju: iš kur tokia drąsa šitaip kalbėti? Žmonės ir taip pasimetę, o dar tokie žodžiai iš ministrės lūpų. Šiandien viena vilniečių šeima apgyvendino Alytaus rajono gyventoją, žmogus tiesiog išsigando – nuo dūmų krito karvė, nugaišo šuo, ilgai nesvarstydamas atvažiavo pas draugus į sostinę….

O jeigu panaši nelaimė, ministre, ištiktų jūsų gimtąjį rajoną? Tai sakytumėte, kad tai jų, čia gyvenančių, o ne Lietuvos problema?

Užtat, matyt, Alytaus meras ir laksto visas pajuodęs, nes reikia suspėti dirbti už visą Lietuvos vyriausybę – už nevykėlį aplinkos ministrą ieškoti taršos matavimo priemonių, už sveikatos ir propagandos ministrą – respiratorių, bet to, ir žmones tenka raminti, kad ne visi jie susirgs onkologinėmis ligomis, maža ką tas Veryga kalba, dar ir traktoriais reikia pasirūpinti, kurie sieną išgriautų… O jau ir paštus uždarinėja…

…Kartą būdamas Ukrainoje, Kijeve, ant aukštos kalvos pamačiau į žemę susmegusį paminklą. Ant jo buvo parašyta: „Apsaugok, mus Viešpatie, nuo bado, maro ir lietuvių“.

Perfrazuojant šiuos žodžius, šiandien galima pasakyti maždaug taip: “Apsaugok, mus, Viešpatie, nuo tokios Lietuvos vyriausybės, o nuo gaisro ir bado apsiginsime patys“…

Parašykite komentarą

Top