Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Laikraštis ŠIANDIEN. Ūkininkų ultimatumas: žemės ūkio ministras turi trauktis iš pareigų

Laikraštis ŠIANDIEN. Ūkininkų ultimatumas: žemės ūkio ministras turi trauktis iš pareigų

www.siandien.info

Dėl žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko  interpeliacijos surinkti 56 parlamentarų parašai. Šią savaitę ministras savo atsakymus privalo pateikti Seimui.

Ką apie žemės ūkio ministro veiklą mano ūkininkai? ŠIANDIEN pateikia  jų nuomones iš įvairių Lietuvos regionų.

„Nepasitikėjimą ministru žemdirbiai jau išreiškė. Tai pasakė du kartus, o Lietuvos ūkininkų sąjunga šių metų gegužės 20 d. savo suvažiavime dar ir trečią kartą pakartojo. Vyko maži mitingai prie ministerijos, mieste ir už jo ribų buvo kabinami nepasitenkinimo stendai. Nuo didelių akcijų susilaikyta, nes visi puikiai suprato ir supranta pandeminę bei geopolitinę situaciją. Karas.

Premjerė sako, kad jai ministras geras, ją tenkina ir ji juo pasitiki. Žemdirbiai – ne. Seimo opozicija, turėdama tik vieną priemonę žemdirbių palaikymui ar nepalaikymui, išreiškė jų palaikymą ir rengia interpeliaciją. Ne mes juos palaikome, o jie mus. Tokia demokratija“.

 „Kęstutis Navickas yra jau penkioliktas žemės ūkio ministras nepriklausomoje Lietuvoje. Mes, ūkininkai, dažnokai tarpusavyje pasišnekame ar Lietuvos kaimas turi žemės ūkio ministrą, kuris atstovautų kaimo žmones. Dažniausia išvada – neturi. Kodėl taip teigiame?

 K. Navickas net nebando spręsti daugelio problemų, bėdų, kurios ilgą laiką kamuoja Lietuvos kaimą…Mane, kaip ir daugelį kaimo žmonių, šokiravo K. Navicko teiginys, kad Lietuvos žemės ūkio mokslininkai – tai sofos ūkininkai, iš kurių jokios naudos.

Pradžia buvo lyg ir nebloga. Jau pirmomis savo darbo dienomis K. Navickas pasirinko nemažą visuomeninių patarėjų būrį iš aktyvių ūkininkų ir žadėjo vis tartis, klausti ir klausytis.

 Deja, tai buvo tik akių dūmimas ir apgaulė, – nei tarėsi, nei klausėsi, nei kalbėjosi, o po metų jo paties įsakymu ši visuomeninė patarėjų grupė buvo panaikinta. Jau dabar Lietuvos kaimo žmonės K. Navicką vadina pelkių ministru, – jis joms negaili nei lėšų, nei dėmesio. Jam žymiai svarbiau yra vandens blusų problema, melioracijos griovių kreivinimas, negu kaimo žmogus su savo bėdomis ir rūpesčiais“.

Naujas ŠIANDIEN numeris – jau prekyboje. Prenumerata antrajam šių metų pusmečiui visuose lietuvos pašto skyriuose, internetu www.prenumeruok.lt; www, prenumeruoti.lt

Parašykite komentarą

Top