Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Meteliuose, prie švariausio Lietuvos ežero

Meteliuose, prie švariausio Lietuvos ežero

Gintautas KNIUKŠTA

Sekmadienį žingsniavau švariausio Lietuvos ežero – Dusios pakrante. Vaizdas toks pat, kaip ir prie jūros. Ir bangų šnaresys toks pat mielas ir įspūdingas.

Tik štai bėda, apie kurią kalbame nuo nepriklausomybės pradžios. Ežero pakrantė priklauso mums visiems, tačiau užrašai vienas už kitą grėsmingesni -jie net neįspėję kviečia policiją…

Daugiau kaip 500 metų gyvuoja Metelių kaimas, tačiau lietuvis ir Meteliuose yra lietuvis. Vakar meteliškiai rinko rajono merą, tačiau už ką balsuos ar balsavo neišsidavė.

Kalbink kiek nori. Tik vienas žmogus buvo atviresnis: kas dar neaišku – Lazdijuose buvo premjeras, žada naujus pokyčius…

…Netoli „Aibės“ parduotuvės, stende kabėjo abiejų kandidatų portretai. Artūras ragina negriauti to, kas sukurta. Ausma santūresnė – nieko nesiūlo, tik šypsosi.

Einu Metelių gatvėmis ir žvalgausi: kas čia tokio ypatingo pastatyta, kad neduok Dieve kas nors ko nors nenugriautų. Na va, štai ir baltų plytų dviejų aukštų pastatas- viename gale biblioteka, kitas kampas pats pradėjo griūti….

Ieškau kavinės. Veltui, bet iš bado nemirsi – „Aibės“ parduotuvėje ir duonos, ir druskos, ir sviesto yra.

Šiandien išrinktoji rajono merė per TV sakė, kad veiklą pradės viešindama buvusio mero nuodėmes, suskaičiuos visus juodus darbelius.

Kiek tai užtruks? Artūras dirbo šešiolika metų, o Ausmos kadencija truks tik keturis metus

Gal geriau iš karto imtis pokyčių, o pirmtako „darbelius“ tegu kiti skaičiuoja? .

Juk į Metelius galima prikviesti daug turistų, galima sakyti, iš viso pasaulio. Ir ne tik lietuvius. Bus ir rajono biudžetui pinigų, ir darbo vietų.

Čia – Metelių regioninio parko teritorija, kur ežerai ir miškai užima daugiau kaip 15000 ha.

Parkas saugo didžiųjų Pietų Lietuvos ežerų ir jų apylinkių kraštovaizdį, gamtos ir kultūros vertybes.

Akis yra kur paganyti – aštuoni parko piliakalniai, nuo švedų karų laikų išlikusi katalikų garbinama vieta – Kryžių koplyčia,. Dusios, Metelio ir Obelijos ežerai su plačiais smėlio atabradais…

Kaip skelbė portalas LRT.lt, penktadienį Lazdijuose viešėjęs į prezidento postą kandidatuojantis ministras pirmininkas S. Skvernelis pareiškė, kad latviai lietuviams yra ne broliai, o konkurentai ekonomikos srityje.

Tikrai, premjere, nepykčiau ant latvių, jeigu jie mums Meteliuose kavinę pastatytų ar SPA centrą, o pradžiai užtektų ir kuklių poilsio namelių…
Jums gi nėra kada tuo užsiimti, reikia ir dieną, ir naktį galvoti kaip gudriau Prezidentei atsikirsti.

Ir visiškai nesvarbu, kad jos kadencija baigiasi po kelių mėnesių …

Parašykite komentarą

Top