Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Pritarė Antikorupcijos komisijos parengtoms įstatymų pataisoms

Pritarė Antikorupcijos komisijos parengtoms įstatymų pataisoms

Seimas pritarė Antikorupcijos komisijos parengtoms įstatymų pataisoms, griežtinančioms reikalavimus valstybės ir savivaldybės įmonių, bendrovių bei viešųjų įstaigų vadovams

Kovo 19 d. Seimas po pateikimo pritarė Antikorupcijos komisijos parengtoms įstatymų pataisoms, griežtinančioms reikalavimus valstybės ir savivaldybės įmonių, bendrovių bei viešųjų įstaigų vadovams.

Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo, Akcinių bendrovių įstatymo ir Viešųjų įstaigų įstatymo pataisas Antikorupcijos komisija parengė atsižvelgdama į Specialiųjų tyrimų tarnybos antikorupcinio vertinimo išvadoje „Dėl vadovaujančių asmenų nepriekaištingos reputacijos ir atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės ar bausmės“ išdėstytus pasiūlymus.

Pataisomis siūloma sugriežtinti reikalavimus valstybės ir savivaldybės įmonių, bendrovių, kurių akcijos ar dalis akcijų, suteikiančių daugiau kaip 1/2 visų balsų bendrovės visuotiniame akcininkų susirinkime priklauso valstybei ar savivaldybei nuosavybės teise, viešosios įstaigos, kurios savininkė arba dalininkė, turinti daugiau kaip pusę balsų visuotiniame dalininkų susirinkime, yra valstybė ar savivaldybė, vadovams.

Parengtomis pataisomis siekiama, kad valstybės ir savivaldybės įmonių, minėtų bendrovių bei viešųjų įstaigų vadovų pareigas galėtų užimti tik asmenys, atitinkantys parengtose įstatytų pataisose numatytus reikalavimus.

Pažymėtina, kad šiuo metu Viešųjų įstaigų įstatyme nenustatyti jokie konkretūs nepriekaištingos reputacijos reikalavimai viešosios įstaigos, kurios savininkė arba dalininkė yra valstybė ar savivaldybė, vadovui.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top