Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Migrantų krizė: ministrei A. Bilotaitei ramu, o kiek žmonių grąžinta į kilmės valstybes?

Migrantų krizė: ministrei A. Bilotaitei ramu, o kiek žmonių grąžinta į kilmės valstybes?

www.siandien.info

„VRM ministrei Agnei Bilotaitei ramu. Anot ministrės, ji suvaldė nelegalių migrantų krizę ir gal todėl nenori viešai atskleisti kas ten iš tiesų vyksta. Nejaugi ministrė negauna tikslios informacijos ar gauna, ir tiesiog mums visiems meluoja? Yra ir kitų problemų. Ilgą laiką neturėjome informacijos apie peržiūrėtus prieglobsčio prašymus, nebuvo skelbiama statistika, kiek žmonių buvo grąžinta į kilmės valstybes, kiek valstybės biudžetui kainuoja migrantų išlaikymas“, – sako LVŽS frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

Gintauto Kniukštos nuotrauka.

LVŽS frakcija teigia, kad užuot aiškinę visuomenei priimamus sprendimus ir atsiskaitę už migracijos krizės valdymą, esantys valdžioje pasuko pačiu lengviausiu ir primityviausiu keliu – pradėjo slėpti reikšmingą informaciją, imituoti, kad Lietuvoje yra viskas gerai.

Antai rugpjūčio mėnesį Migracijos departamentas sugebėjo peržiūrėti vos 144 prieglobsčio prašymus, kai tuo tarpu neperžiūrėtų prašymu likutis – apie 2200. Taigi, tokiais tempais, kokiais peržiūrimi prašymai, departamentas turi darbo bent metams į priekį, nekalbant jau apie nuolat pasipildančius naujus.

A. Bilotaitė sako, kad jai dėl migrantų krizės ramu.

Kyla pagrįstų nuogąstavimų, kad didelės dalies migrantų išsiuntimas bus, geriausiu atveju, įmanomas tik po metų. Per tą laiką, baigsis ir nelegalių migrantų 6 mėnesių sulaikymo terminas. Taigi, nelegalūs migrantai, kurių dalies netgi tapatybių nespėta bus nustatyti, pasipils į mūsų gatves – panašu, kad apie tai valdantieji šiuo metu taip pat negalvoja ir nenori kalbėti.

Parašykite komentarą

Top