Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Mirė Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signataras Saulius Pečeliūnas

Mirė Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signataras Saulius Pečeliūnas

www.siandien.info

Eidamas 68-uosius metus, mirė Kovo 11-osios nepriklausomybės akto signataras Saulius Pečeliūnas. Tai LRT RADIJUI patvirtino signataro artimieji.

S. Pečeliūnas politinėje veikloje pradėjo dalyvauti 1980-aisiais, bendradarbiavo leidžiant pogrindinį leidinį „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronika“.

1988–1990 m. S. Pečeliūnas buvo Lietuvos Sąjūdžio Seimo narys, išrinktas į Atkuriamąjį Seimą ir trijų vėlesnių kadencijų Seimus.

1989–2001 m. S. Pečeliūnas buvo Lietuvos demokratų partijos narys ir pirmininkas, vėliau – Tėvynės sąjungos narys.

S. Pečeliūnas taip pat buvo valstybinės derybų su Rusijos Federacija dėl okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos delegacijos narys. Būdamas Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos pirmininko pavaduotojas, pastaruoju metu akcentavo visuotinės gynybos svarbą.

Užuojautą reiškia prezidentas ir premjerė

Prezidentas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė šeštadienį pareiškė užuojautą dėl Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Sauliaus Pečeliūno mirties.

Anot prezidento, signataras buvo nenuilstantis valstybės patriotas, siekęs įtvirtinti valstybės gynybą kaip aukščiausią prioritetą, iki paskutinių gyvenimo dienų dėjęs pastangas tobulinant teisėkūrą valstybės valdymo krizių ir karo metu.

„Atminkime žmones, kurie savo darbu ir drąsa mums suteikė laisvę, kurią branginame ir giname“, – rašoma G. Nausėdos užuojautoje.

Pasak premjerės, S. Pečeliūnas buvo drąsi, nepalenkiamas vertybes savo gyvenimo darbais gynusi asmenybė.

„Būtent jis drauge su bendražygiais jau 1980-aisiais pogrindžio veiklomis ėmė ruošti dirvą mūsų valstybės atkūrimui, buvo aktyvus Sąjūdžio narys. Nuoširdi užuojauta velionio šeimai ir artimiesiems“, – rašoma I. Šimonytės užuojautoje.

Parašykite komentarą

Top