Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Mirties potvynis senajame žemyne: žuvo 126 žmonės, šimtai dingusiųjų be žinios

Mirties potvynis senajame žemyne: žuvo 126 žmonės, šimtai dingusiųjų be žinios


www.siandien.info, lrt.lt

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė Aljanso solidarumą nuo smarkių potvynių nukentėjusioms Europos šalims.

„Mintimis esame su visais tais, kurie pragaištinguose potvyniuose neteko savo artimųjų ir savo namų“, – penktadienį tviteryje rašė J. Stoltenbergas.

Belgijoje tebeieškoma keturių dingusių žmonių. Į keturias iš 10 šalies provincijų buvo pasiųsta karių, padėsiančių gelbėjimo ir evakuacijos operacijoms.

Vanduo užliejo gatves ir namus, galingi potvynių srautai daužė automobilius ir išvertė daug medžių. Kai kurie rajonai buvo visiškai atkirsti nuo išorinio pasaulio.

Apie tūkstantis karių buvo pasiųsti padėti gelbėjimo operacijoms ir gatvių valymui paveiktuose miestuose ir kaimuose.

Kelias Europos šalis apėmusių niokojamų potvynių patvirtintų aukų penktadienį padaugėjo iki 126 žmonių, o labiausiai nukentėjusioje Vokietijos vakarinėje dalyje gelbėtojai tebeieško šimtų dingusiųjų.

Facebook nuotr.

Vokietijos Reino krašto-Pfalco žemės vidaus reikalų ministras Rogeris Lewentzas sakė transliuotojui SWR: „Manome, kad 40, 50 ar 60 žmonių tebėra dingę. Kai tokį ilgą laiką negauni iš žmonių jokių žinių… turi baimintis blogiausia.“

Belgijoje, Liuksemburge ir Nyderlanduose potvyniai taip pat sudrumstė vietos gyventojų ramybę.


Potvynių padariniai Vokietijoje / AP nuotr.


Reino krašto-Pfalco žemės vyriausybė nurodė, kad šiame regione žuvo mažiausiai 50 žmonių, todėl bendras šaliai smogusios stichijos patvirtintų aukų skaičius padidėjo iki 81 žmogaus.

Šarūno Navicko (Facebook) nuotr.

Kaimyninėje Belgijoje suskaičiuota mažiausiai 12 žuvusiųjų, o Valonijos regione daugiau kaip 21 tūkst. žmonių liko be elektros. Liuksemburgą ir Nyderlandus taip pat smarkiai paveikė liūčių sukelti potvyniai. Iš Mastrichto miesto evakuota tūkstančiai gyventojų.


Parašykite komentarą

Top