Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Korupcijos skandalas „Regitroje“: vairavimo egzaminuotojai reguliariai priimdavo kyšius iš suinteresuotų asmenų

Korupcijos skandalas „Regitroje“: vairavimo egzaminuotojai reguliariai priimdavo kyšius iš suinteresuotų asmenų

www.siandien.info

Pas įtariamuosius kratų metu rasti grynieji pinigai. STT nuotrauka.

Specialiųjų tyrimų tarnyba, vadovaujant Vilniaus apygardos prokuratūrai, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos korupcijos VĮ „Regitra“. Dėl prekybos poveikiu įtariami 12 asmenų, VĮ „Regitra“ Vilniaus filialo vairavimo egzaminuotojai, tarpininkai ir suinteresuoti asmenys.

Specialiųjų tyrimų tarnyba antradienį išplatintame pranešime akcentuoja, kad dėl prekybos poveikiu įtariami du „Regitros“ Vilniaus filialo vairavimo egzaminuotojai ir dar 10 asmenų: 3 tarpininkai ir 7 suinteresuoti asmenys.

Antradienį „Regitros“ atstovai ir dar 4 asmenys buvo laikinai sulaikyti. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, VĮ „Regitra“ vairavimo egzaminuotojai reguliariai priimdavo kyšius iš suinteresuotų asmenų ir tarpininkų, kad nebūtų fiksuojamos kritinės klaidos ir nebūtų kliūčių išlaikyti vairavimo egzaminus.

Tyrimo metu nustatyta, kad tokios galimai korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos vyko reguliariai, už egzamino išlaikymą mokant apie 200–400 eurų. Šiuo metu tiriama daugiau kaip 30 tokių korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų.

Antradienį atliekami suplanuoti procesiniai veiksmai, apie 40 kratų įtariamųjų gyvenamosiose ir darbo vietose, „Regitros“ Vilniaus filiale. Pas įtariamuosius kratų metu rasti grynieji pinigai.

STT primena, kad asmuo gali būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu iš jo buvo reikalaujama kyšio ar provokuojama duoti kyšį ir jis, tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijoms.

Parašykite komentarą

Top