Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Prieštarauja tiesioginiam seniūnų rinkimui

Prieštarauja tiesioginiam seniūnų rinkimuiSeimas po pateikimo pritarė įstatymo projektui tiesiogiai rinkti seniūnus. Įstatymas įsigalioja, kai Seimas balsuoja ir tam pritaria du kartus, o projektą pasirašo valstybės Prezidentas.

Lietuvoje yra 546 seniūnijos. Didžiausia Vilniuje – Žirmūnų su 50 tūkst. gyventojų, mažiausia – Palentinio, 200 gyventojų, Šilalės r. savivaldybėje.Seimo narys Kęstutis Masiulis užregistravo įstatymo pataisą, kad seniūnai galėtų būti renkami tiesiogiai, jeigu tam pritaria vietos savivaldybė.

„Seimas ėmėsi džiazuoti ir kepti įstatymus kaip bandeles. Buvo pritarta idėjai rinkti seniūnus tiesiogiai. Seniūnai yra savivaldybės administracijos pareigūnai, pavaldūs tiesiogiai išrinktam merui, bet neturintys jokio biudžeto. Iš karto programuojamas konfliktas, nes žmonės iš seniūno norės, kad jis ką nors pažadėtų ir vėliau įgyvendintų, bet juk nėra numatyta jokio seniūno biudžeto.

O jeigu reiktų suformuoti seniūno biudžetą, tai iš kur paimti pinigų – iš savivaldybės? Lietuvoje savivaldybės ir taip yra labai finansiškai silpnos, vos 10–15 proc. dabartinių biudžetų jos gali savarankiškai suplanuoti, kita yra suplanuojama Finansų ministerijoje. Net didžiausia Vilniaus miesto savivaldybė gatvėms tvarkyti sugeba sukrapštyti vos 10 mln., ką jau kalbėti apie mažąsias savivaldybes. Seniūnus rinkti tiesiogiai matau prasmę tada, jeigu taip apsisprendžia pati savivaldybė ir sugalvoja tam seniūnui pareigas“, – sako parlamentaras.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top