Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Nepritarė Respublikos Prezidento veto dėl seniūnijų steigimo

Nepritarė Respublikos Prezidento veto dėl seniūnijų steigimo

Nepritarė Respublikos Prezidento veto dėl seniūnijų steigimo

www.siandien.info,lrs.lt

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) lapkričio 5 d. nepritarė Respublikos Prezidento veto dėl Vietos savivaldos įstatymo pakeitimo, kuriame nustatomas privalomas seniūnijų steigimas kiekvienoje savivaldybėje. VVSK nusprendė siūlyti Seimui priimti šį įstatymą be pakeitimų.

Respublikos Prezidentas siūlo Seimui laikyti šį įstatymą nepriimtu, atsižvelgiant į tai, kad jo nuostatos riboja savivaldos teises.

VVSK nariai posėdyje pažymėjo, kad prioritetas turi būti savivaldybės gyventojų interesai ir poreikiai. Steigiant seniūnijas visų savivaldybių gyventojams bus sudarytos vienodos sąlygos stiprinti bendruomeniškumą, dalyvauti seniūnijos organizuojamose veiklose, aptarti iškylančias problemas ir vietoje ieškoti tinkamiausio sprendimo.

Pabrėžta, kad įstatymu nėra ribojamos savivaldos teisės, kadangi keičiamos nuostatos nesusiję su funkcijų ar kompetencijos ribojimu. Savivaldybės tarybai paliekama teisė spręsti, kiek ir kokio tipo seniūnijų steigti, kokias funkcijas perduoti vykdyti seniūnijoms, kaip vykdyti tas funkcijas ir kita.

Parašykite komentarą

Top