Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Oficialaus vizito atvyksta Vokietijos Prezidentas F. W. Steinmeieris

Oficialaus vizito atvyksta Vokietijos Prezidentas F. W. Steinmeieris

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šią savaitę, ketvirtadienį, rugpjūčio 24 d., susitiks su Vokietijos Federaliniu Prezidentu Franku-Walteriu Steinmeieriu. Vokietijos vadovas į Lietuvą atvyksta su oficialiu vizitu. Tai pirmasis naujojo Prezidento vizitas mūsų šalyje jam pradėjus eiti pareigas šį pavasarį.

Valstybių vadovai aptars dvišalius santykius, bendradarbiavimą Europos Sąjungoje ir NATO. Didelis dėmesys bus skiriamas saugumo situacijai regione ir visame pasaulyje aptarti. Bus kalbama apie priemones Rusijos keliamai grėsmei atgrasyti, tolesnes saugumo užtikrinimo priemones NATO rytiniame flange.

Prezidentės teigimu, Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos partnerių, su kuria mus sieja tiek visapusiškas bendradarbiavimas beveik visose svarbiausiose srityse, tiek tvirti istoriniai ryšiai bei ilgalaikės kultūrinės tradicijos.

Vokietija taip pat vadovauja NATO priešakinių pajėgų batalionui Lietuvoje. Per pusmetį batalionas pasiekė pilną kovinę parengtį ir tapo neatsiejama nacionalinės gynybos dalimi, o jo karių socialinė veikla yra matoma visuomenėje.

Abi valstybes sieja dvišalė partnerystė, kuria siekiama stiprinti informacinį saugumą, kovą su propaganda ir strateginę komunikaciją. Šioje srityje tarpusavyje aktyviai bendradarbiauja nacionaliniai abiejų šalių transliuotojai – LRT ir „Deutche Welle“, rengiamos žurnalistų stažuotės, studentų ir moksleivių mainai.

Lietuvą su Vokietija sieja intensyvūs ekonominiai ryšiai. Vokietija yra antra pagal dydį prekybos partnerė ir trečia didžiausia investuotoja Lietuvoje. Pagal atvykstančius užsienio turistus ši valstybė užima pirmą vietą – į Lietuvą per metus atvyksta apie 175 tūkstančius vokiečių, kurie domisi Neringa, ekologiniu ir kaimo turizmu, sveikatos paslaugomis.

Antrąją vizito dieną – penktadienį, rugpjūčio 25-ąją, Lietuvos ir Vokietijos Prezidentai Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje aplankys Lietuvoje tarnaujančius vokiečių ir kitų NATO valstybių karius. Šiuo metu priešakinių pajėgų bataliono sudėtyje tarnybą atlieka 450 Vokietijos karių, kurie atvyko su savo karine technika ir ginkluote.

verslasirpolitika.lt

Parašykite komentarą

Top