Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Šeštadienis, gegužės 2 diena: šalyje patvirtinta 1406 COVID-19 atvejai

Šeštadienis, gegužės 2 diena: šalyje patvirtinta 1406 COVID-19 atvejai

www.siandien.info, sam.lt

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad šeštadienio duomenimis Lietuvoje patvirtinti 7 nauji COVID-19 atvejų. Iš viso šalyje patvirtinta 1406 atvejai.


Sergančių žmonių skaičius: 728

Per vakar dieną patvirtinta naujų ligos atvejų: 7


Mirusių nuo COVID-19 žmonių skaičius – 46, o pasveikusiųjų asmenų skaičius šoktelėjo iki 632.

Kaip nurodo NVSC, izoliacijoje šiuo metu yra 499 žmonės.

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) ir jos padalinyje, reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ gegužės 2 d. pradėti tirti medikai dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu (COVID-19), kai tą pačią dieną vienam „Pušyno kelias“ pacientui buvo patvirtintas teigiamas koronaviruso testas.

Įtariama, kad pacientas galėjo užsikrėsti ligoninėje arba reabilitacijos centre.

Vidutinio amžiaus pacientas RVUL buvo gydomas nuo balandžio pradžios dėl sudėtingos traumos, jam buvo atlikta operacija, o balandžio pabaigoje pacientas perkeltas į reabilitacijos centrą „Pušyno kelias“.


Gegužės 1 d. vakare, pacientui sukarščiavus, jam buvo paimtas tepinėlis koronaviruso tyrimui, o šeštadienį, gegužės 2 d., gautas atsakymas, patvirtinantis teigiamą rezultatą.

Šeštadienį RVUL Infekcijų ir kontrolės skyriaus darbuotojai bendradarbiaudami su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistais sudarė su pacientu kontaktą turėjusių darbuotojų sąrašą ir organizavo jų ištyrimą.

Kartu su susirgusiu pacientu palatoje gydomam pacientui paimtas tyrimas, jis izoliuotas, patalpos dezinfekuotos.

Šiuo metu identifikuoti 15 darbuotojų, kurie negalės dirbti artimiausiu metu, nes turėjo sąlytį su sergančiu asmeniu. Jų sveikata bus stebima pagal patvirtintą algoritmą.

Parašykite komentarą

Top