Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Pasveikino 30-ąsias įkūrimo metines mininčią Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopą

Pasveikino 30-ąsias įkūrimo metines mininčią Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopą

www.siandien.info

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino 30-ąsias įkūrimo metines mininčią Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopą ir padėkojo esamiems ir buvusiems kariams už pasiaukojamą tarnybą.

Šalies vadovas pabrėžė, kad daugelis oficialių valstybinių ceremonijų neįsivaizduojamos be Garbės sargybos kuopos karių. Jau tris dešimtmečius jie demonstruoja kariškos drausmės, parengties ir gebėjimo veikti komandoje pavyzdį.

„Ne mažiau malonu matyti ir žinoti, kad Garbės sargybos kuopos kariai savo žiniomis ir kasdieniu darbu išreiškia pagarbą praeičiai bei karta iš kartos perduodamoms tradicijoms“, – sakė Prezidentas, palyginęs Garbės sargybos karius, kurių dalis ceremonijose dalyvauja su atkurtais istoriniais XIV a. šarvais ir ginkluote, su legendomis apipintais Lietuvos karžygiais – leičiais.

Garbės sargybos kuopos istorija skaičiuojama nuo 1991 m. lapkričio 18 d., kai tarnybą pradėjo pirmieji šauktiniai kariai. Šiuo metu dalinys priklauso Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionui, jis vykdo ne vien reprezentacines, bet ir pėstininkų rengimo funkcijas.

lrp.lt nuotr.

Nuo savo veiklos pradžios Garbės sargybos kuopos kariai dalyvavo beveik 7 tūkst. ceremonijų ir renginių. Pastaruoju metu dalinys per metus įvykdo apie 300 protokolinių ceremonijų ir renginių Lietuvoje bei užsienyje, taip pat surengia atitinkamą skaičių repeticijų.

Parašykite komentarą

Top