Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Pavojaus signalas visai Europai

Pavojaus signalas visai Europai

www.siandien.info

Rusijos karinių pajėgų telkimas prie sienos su Ukraina yra pavojaus signalas visai Europai. Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia darbo vizitą Prancūzijoje. Antradienį šalies vadovas susitiko su Prancūzijos Prezidentu Emmanueliu Macronu.

Prezidentai aptarė nelegalios migracijos krizę prie ES sienos su Baltarusija. Lietuvos vadovas susitikime pabrėžė, kad šiuo metu ES turėtų prioritetu laikyti migrantų repatriaciją į jų kilmės šalis siekiant išvengti humanitarinės tragedijos, stabdyti nelegalių migrantų srautą į ES pasienį kalbantis su kilmės šalimis.

lrp.lt nuotr.

Lietuvos ir Prancūzijos vadovai aptarė dvišalius santykius, NATO ir ES darbotvarkes, įtemptą padėtį pasienyje su Baltarusija, bendrą saugumo situaciją Europoje.

Daugiausia dėmesio šalių vadovai skyrė Europos saugumo ir gynybos klausimams aptarti. Lietuvos Prezidentas akcentavo, kad transatlantinio bendradarbiavimo stiprinimas yra neatsiejama Europos saugumo dalis. Pasak valstybės vadovo, ES šalys turėtų daugiau dėmesio skirti saugumo užtikrinimui, taip pat ir skiriant 2 proc. BVP gynybos finansavimui.

Šalių vadovai aptarė nerimą keliančią regioninio saugumo situaciją. Lietuvos Prezidentas akcentavo, kad Rusijos karinių pajėgų telkimas prie sienos su Ukraina yra pavojaus signalas visai Europai.

lrp.lt nuotr.

 „Svarbu, kad visi suvoktume, kad tai, su kuo šiandien susiduria Lietuva, Lenkija ir Latvija, nėra vien šių šalių problema. Tai – visos ES reikalas, nes mes saugome išorinę sieną. Atsakas turi būti kolektyvinis ir ne deklaratyvus, o paremtas realiais veiksmais“, – teigė Lietuvos vadovas.

Parašykite komentarą

Top