Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas ŠIANDIEN numeris: „Baudžiauninko pančius pirmiausia turime nusimesti savo viduje”

Naujas ŠIANDIEN numeris: „Baudžiauninko pančius pirmiausia turime nusimesti savo viduje”

www.siandien.info

„Labai dažnai tenka girdėti išsireiškimą „paprasti žmonės“, tariamą su kažkokia užuojauta, motinišku rūpesčiu, bet tai sovietinė sąvoka. Sovietinė iki pat kaulų smegenų, nes tada mums nereikėjo niekuo rūpintis, valdžia viskuo pasirūpindavo pati, o mūsų užduotis buvo tik sąžiningai atlikti primestas funkcijas. Darbo liaudis.

Tokiais Homo vulgaris ir likome, tik dabar mus valdo ne tik valdžia, kuriai esame tik paprasti mokesčių mokėtojai, bet ir stambus verslas, kuriam esame tik paprasti vartotojai. O sudėjus viską kartu – žmogiškieji ištekliai. Jau net ne žmonės, o žmogiena.

Tad iš kur bus tas „paprastų žmonių“ gebėjimas kritiškai mąstyti, būti asmenybėmis, būti pavyzdžiu kitiems ir mylėti savo tėviškę taip, tarsi nuo tavęs vieno priklausytų jos likimas? Baudžiauninko pančius pirmiausia turime nusimesti savo viduje , o tada, apsidairius aplinkui, imtis šeimininko pareigos.

Gamta, tarsi apeliuodama į mūsų išminties likučius, siunčia ženklus, kurių nesuprantame. Vienais metais apipila miškus baravykais ir tarsi sako: „žiūrėk, miškas – daugiau nei mediena“. Kitais metais atsiunčia mums virusą ir vėl tarsi sako: „Tu naikini Žemės plaučius, bet savo plaučius atbėgai gelbėti į tą patį mišką“.

Kiti ženklai bus tik stipresni. Jeigu žmonėse, ypač tuose, kurie priima sprendimus, neatsiras pakankamai išminties, esu įsitikinęs, kad gamta pati ras būdų sureguliuoti mus, kaip ir bet kokią kitą pernelyg išaugusią kenkėjų populiaciją“.

Naujas ŠIANDIEN numeris ir jo priedas SENGIRĖ prekyboje – jau rytoj. Laikraščio prenumerata 2023 metams priimama visuose Lietuvos pašto skyriuose, internetu www.prenumeruok.lt; www.prenumeruoti.lt; el. p. info@siandien.info

Parašykite komentarą

Top