Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Pilietybės komisijos posėdis dėl ledo šokėjos Margaritos Drobiazko

Pilietybės komisijos posėdis dėl ledo šokėjos Margaritos Drobiazko

www.siandien.info

Sprendimą atimti Lietuvos pasą iš M. Drobiazko priėmė Pilietybės reikalų komisija ir galutinį tašką šioje istorijoje padės Lietuvos prezidentas.

Teigiama, kad pilietybę išimties tvarka gavusi sportininkė jau daugiau kaip metus bendradarbiauja su Rusijos prezidento Vladimiro Putino spaudos sekretoriaus Dmitrijaus Peskovo žmona Tatjana Navka, dalyvauja jos rengiamuose šou, nesmerkė Rusijos sukelto karo Ukrainoje ir padėjo plėtoti Kremliaus naratyvą apie „Rusijos pasaulį“.

VSD grėsmių nacionaliniam Lietuvos saugumui dėl M. Drobiazko elgesio neįžvelgia. Pilietybės netekti galinti M. Drobiazko nutraukė tylą: nedalyvauju propagandoje ir nešu gėrio šviesą.

„Renginiai, kuriuose dalyvauja M.Drobiazko, prisideda prie Rusijos, kaip didžios šalies, rengiančios išskirtinius pasaulyje renginius, įvaizdžio formavimo, tokiu būdu padeda plėtoti Rusijos Federacijos režimo naratyvą apie „Rusijos pasaulį“ ir stiprinti Rusijos Federacijos režimo galias“, – pateikdami prašymą atimti pilietybę iš M.Drobiazko teigė VRM ministerijos atstovai.

Pagal Pilietybės įstatymą išimties tvarka suteikta Lietuvos pilietybė iš asmens gali būti atimta ne tik tada, kai jis savo veiksmais kelia grėsmę nacionalinio saugumo interesams, bet ir kai viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir jų sąjungininkų saugumo interesams.

Parašykite komentarą

Top