Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Popiežius emeritas Benediktas XVI mirė Mater Ecclesiae vienuolyne Vatikane

Popiežius emeritas Benediktas XVI mirė Mater Ecclesiae vienuolyne Vatikane

AP nuotr.

Popiežius emeritas Benediktas XVI, 2013 metais tapęs pirmuoju nuo Viduramžių popiežiumi, atsistatydinusiu iš pasaulio Katalikų Bažnyčios vadovo pareigų, mirė šeštadienį, būdamas 95 metų, pranešė Vatikanas.

„Su liūdesiu pranešu, kad popiežius emeritas Benediktas XVI mirė šiandien 9 val. 34 min. (vietos, 10 val. 34 min. Lietuvos laiku) Mater Ecclesiae vienuolyne Vatikane“, – sakoma Vatikano atstovo spaudai Matteo Bruni pareiškime.

Benediktas, kurio tikrasis vardas yra Josephas Ratzingeris, jau daug metų buvo silpnos sveikatos. Popiežius Pranciškus gruodžio 28 d. pareiškė, kad jo pirmtakas „labai serga“ ir paragino už jį melstis. Vatikanas vėliau patvirtino, kad buvusio popiežiaus sveikatos būklė pablogėjo dėl senatvės. Pastarosiomis dienomis visose Romos vyskupijos bažnyčiose per mišias buvo meldžiamasi, kad Viešpats lydėtų Romos vyskupą emeritą dabartiniu jam sunkiu metu, jį guostų ir padėtų jam iki galo liudyti meilę Bažnyčiai, pranešė Vatikanas.

Popiežius atskleidė pasirašęs atsistatydinimo raštą, jei sutriktų sveikata Popiežius ragina nutraukti beprasmį karą Ukrainoje Jo mirtimi baigėsi beprecedentė situacija, kai du „vyrai baltais drabužiais“ – Benediktas ir Pranciškus – sugyveno tarp mažo miesto valstybės sienų. Nors buvusių popiežių laidotuvės nėra apibrėžtos griežtomis taisyklėmis, tikimasi, kad Benedikto laidotuvės vyks Vatikane, o joms vadovaus Pranciškus.

2005 metais paskutinio mirusio popiežiaus – Jono Pauliaus II – kūnas gulėjo prieš laidotuvių mišias Šventojo Petro aikštėje, kuriose dalyvavo milijonas žmonių, įskaitant valstybių vadovus. „Dievo rotveileris“ Benediktui XVI buvo 78 metai, kai 2005 metų balandį jis pakeitė ilgai valdžiusį populiarųjį Joną Paulių II. Jo pontifikatą temdė Bažnyčios nesutarimai ir pasipiktinimai dėl pedofilijos.

Jis tapo pirmuoju pontifiku, kuris atsiprašė už visame pasaulyje kilusius skandalus, išreikšdamas „gilų gailestį“ ir asmeniškai susitikdamas su aukomis. Tačiau nors jis ėmėsi svarbių veiksmų kovai su dvasininkų vykdomu vaikų išnaudojimu, buvo kritikuojamas, kad nesugebėjo užkirsti kelio Bažnyčios dangstymui. Pedofilijos skandalas jį vėl persekiojo, išėjus į pensiją.

Parašykite komentarą

Top