Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Seimas patvirtino rudens sesijos darbų programą, kurioje per 450 projektų

Seimas patvirtino rudens sesijos darbų programą, kurioje per 450 projektų

www.siandien.info

Seimas patvirtino III (rudens) sesijos darbų programą, kurioje per 450 Seimo frakcijų, komitetų, Seimo narių, Prezidento ir Vyriausybės pasiūlytų projektų (be lydimųjų). Dalis projektų perkelta iš praėjusių parlamento sesijų. Vyriausybė į sesijos darbų programą pasiūlė įrašyti 127, Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda – 8, Seimo nariai (frakcijos) – per 300 teisės aktų projektų.

Prioritetinis dėmesys sesijoje bus skiriamas švietimui, inovacijų reformai, socialinės atskirties mažinimui, sveikatos apsaugai, Lietuvos žaliajam kursui, viešajam administravimui ir valstybės tarnybai, į nacionalinę teisę bus perkeliamos Europos Sąjungos teisės aktų nuostatos.

Tarp pagrindinių Seimo rudens darbų – 2022 m. valstybės biudžeto, „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų tvirtinimas. Kartu numatoma peržiūrėti mokestiniuose įstatymuose nustatytas neterminuotas lengvatas ir specialiąsias apmokestinimo sąlygas.

Seimo Ateities, Teisės ir teisėtvarkos, Sveikatos reikalų ir Užsienio reikalų komitetai sesijos metu planuoja pateikti pranešimus parlamentui svarbiais valstybės ir visuomenės gyvenimo klausimais: „Lietuvos viešojo valdymo skaitmeninė transformacija“, „Teismo ekspertizės srities tobulinimas – ekspertizių terminai ir kokybė“, „Lietuvos gyventojų sveikatos ir jos priežiūros netolygumai – problema, kurią reikia spręsti“, „Ambicinga Europos Sąjungos Rytų partnerystės politika: kodėl jos reikia ir kaip to pasiekti“.

Kaip pristatymo metu yra minėjusi Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, nors situacija visais atžvilgiais nepaprasta, Seimo darbų programą vis dėlto galima vadinti gana ambicinga. „Vertinant šiuos skaičius svarbu priminti, kad vis dėlto teisėkūros kokybė, o ne kiekybė išlieka mūsų pagrindinis tikslas ir prioritetas“, − pabrėžė V. Čmilytė-Nielsen.

Parašykite komentarą

Top