Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Prezidento darbotvarkė: sveikina telefonu Suomijos prezidentą, susitiko su Moldovos Respublikos Parlamento Pirmininku

Prezidento darbotvarkė: sveikina telefonu Suomijos prezidentą, susitiko su Moldovos Respublikos Parlamento Pirmininku

  • Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį telefonu pasveikino Suomijos Prezidentą Sauli Niinistö su oficialia šalies naryste NATO.

www.siandien.info

„Nuoširdūs sveikinimai Jums ir visiems Suomijos žmonėms šią istorinę dieną! Suomijai oficialiai tapus visateise NATO nare stiprėja Baltijos jūros regiono ir viso rytinio Aljanso flango saugumas. Neabejoju, kad sėkmingai dirbsime kartu atremiant kylančias grėsmes ir iššūkius – nuo ​​šiol ne tik kaip artimi partneriai, bet ir kaip patikimi sąjungininkai“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat teigė laukiantis Suomijos Prezidento NATO viršūnių susitikime Vilniuje. Lietuvos vadovas išskyrė šiuos mūsų regionui svarbius artėjančio susitikimo  tikslus: laiku patvirtinti nauji NATO gynybos planai; NATO oro gynybos stiprinimas regione; sąjungininkų pajėgų didinimas iki brigados lygio su visais reikalingais pajėgumais Baltijos šalyse.

Prezidentas išreiškė lūkestį su naryste NATO pasveikinti ir Švediją bei pabrėžė, kad Lietuva yra pasirengusi dirbti kartu siekiant šio tikslo.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienio rytą taip pat susitiko su Moldovos Respublikos Parlamento Pirmininku Igoriu Grosu. Susitikime aptartas Lietuvos ir Moldovos dvišalis bendradarbiavimas, eurointegracija ir Moldovos atsparumo stiprinimas.

Šalies vadovas pažymėjo, jog Lietuva yra didelė Moldovos eurointegracijos rėmėja, ir pabrėžė, kad gyva atmintis apie Lietuvos integracijos į ES procesą leidžia teikti tikslinę paramą šiuo klausimu. Pasak Prezidento, ES šalies kandidatės statusas yra naujas strateginis ES ir Moldovos santykių etapas.

„Tvirtai remiame greitą stojimo į ES derybų pradžią, kai Moldova visiškai įgyvendins Komisijos rekomendacijas. Taip pat vertiname tvirtą Moldovos Vyriausybės įsipareigojimą vykdyti reformas, ypač visapusišką teisingumo sistemos reformą, kovą su korupcija ir užtikrinti valstybės institucijų depolitizavimą, – susitikime sakė Prezidentas. Šalies vadovo teigimu, Lietuva pasiūlė 300 Lietuvos eurointegracijos ekspertų, pasiruošusių teikti konsultacinę pagalbą Moldovai.

Lietuvos vadovas pasidžiaugė intensyviu dvišaliu bendradarbiavimu aukščiausiu lygiu, akcentavo, jog Lietuva ir toliau intensyvina tikslinę paramą eurointegracijos, kibernetinio saugumo, ekonominės diplomatijos, atsparumo hibridinėms grėsmės ir kitais klausimais.

Prezidentas pabrėžė Moldovos indėlį teikiant humanitarinę pagalbą Ukrainos karo pabėgėliams. Pasak Prezidento, Lietuva įsipareigojo pervežti ir apgyvendinti Lietuvoje iki 2000 Ukrainos karo pabėgėlių iš priėmimo centrų Moldovoje.

Šalies vadovas taip pat akcentavo, jog Lietuva remia Moldovos pastangas atremti hibridinį Rusijos agresijos poveikį, energetikos rinkos reformas siekiant didinti energetinę nepriklausomybę ir užsitikrinti energetinį saugumą. „Esame visiškai solidarūs su Moldova ir esame pasiryžę stiprinti Jūsų atsparumą“, – pažymėjo šalies vadovas.

Susitikime aptartas ir valstybių bendradarbiavimas daugiašaliais formatais, šių metų NATO viršūnių susitikimas Vilniuje, taip pat Moldovoje vyksiantis Europos politinės bendrijos viršūnių susitikimas.

Parašykite komentarą

Top