Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Lietuvos gyventojai išsirinko vietos savivaldos valdžią

Lietuvos gyventojai išsirinko vietos savivaldos valdžią

Lietuvos Respublikos gyventojai pasirinko: statistinis savivaldybės meras yra 51,1 metų amžiaus vyras

Pasibaigus rinkimams galima konstatuoti, kad išrinkti merais keisis daugiau nei trečdalyje (22 iš 60) savivaldybių (3 iš jų buvo išrinkti dar 2019 m. kovo 3 d.): Alytaus miesto, Anykščių rajono, Biržų rajono (išrinktas pirmąjį kartą balsuojant), Ignalinos rajono, Jonavos rajono (išrinktas pirmąjį kartą balsuojant), Joniškio rajono (išrinktas pirmąjį kartą balsuojant), Kazlų Rūdos, Kėdainių rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Lazdijų rajono, Marijampolės, Mažeikių rajono, Molėtų rajono, Pagėgių, Pakruojo rajono, Raseinių rajono, Rokiškio rajono, Šilalės rajono, Tauragės rajono, Telšių rajono, Visagino.

Tuo tarpu 38 savivaldybėse lieka vadovauti merai, kurie ir anksčiau ėjo pareigas (iš jų 16 buvo išrinkti dar 2019 m. kovo 3 d.): Akmenės rajone (išrinktas pirmąjį kartą balsuojant), Alytaus rajone, Birštone (išrinktas pirmąjį kartą balsuojant), Druskininkuose (išrinktas pirmąjį kartą balsuojant), Elektrėnuose, Jurbarko rajone, Kaišiadorių rajone, Kalvarijoje, Kauno mieste (išrinktas pirmąjį kartą balsuojant), Kauno rajone (išrinktas pirmąjį kartą balsuojant), Kelmės rajone, Klaipėdos mieste, Kupiškio rajone, Neringoje (išrinktas pirmąjį kartą balsuojant), Palangos mieste (išrinktas pirmąjį kartą balsuojant), Panevėžio mieste, Panevėžio rajone, Pasvalio rajone (išrinktas pirmąjį kartą balsuojant), Plungės rajono, Prienų rajono, Radviliškio rajono, Rietavo (išrinktas pirmąjį kartą balsuojant), Skuodo rajone, Šakių rajone (išrinktas pirmąjį kartą balsuojant), Šalčininkų rajone (išrinktas pirmąjį kartą balsuojant), Šiaulių mieste (išrinktas pirmąjį kartą balsuojant), Šiaulių rajone (išrinktas pirmąjį kartą balsuojant), Šilutės rajone, Širvintų rajone (išrinktas pirmąjį kartą balsuojant), Švenčionių rajone (išrinktas pirmąjį kartą balsuojant), Trakų rajone, Ukmergės rajono, Utenos rajone, Varėnos rajone, Vilkaviškio rajone, Vilniaus mieste, Vilniaus rajone (išrinktas pirmąjį kartą balsuojant), Zarasų rajone.

Ignalinos rajono, Jurbarko rajono, Lazdijų rajono, Kretingos rajono, Rokiškio rajono, Šilalės rajono ir Tauragės rajono gyventojai, lyginant jų preferencijas balsuojant pirmąjį ir antrąjį kartą, buvo linkę peržiūrėti savo teiktas preferencijas pakartotinio balsavimo metu. Atitinkamai šiose savivaldybėse lyderiaujantys kandidatai pasikeitė, lyginant balsavimo rezultatus pirmąjį ir antrąjį kartą balsuojant.

Taip pat pažymėtina, kad savivaldybių tarybų rinkimų metu buvo išrinkti du Lietuvos Respublikos Seimo nariai, kurie buvo išrinkti vienmandatėse rinkimų apygardose.

Kadangi Seimo nario pareigos yra nesuderinamos su savivaldybės tarybos nario pareigomis, Seimo nariai turės pasirinkti. Jei jie nuspręstų atsisakyti Seimo nario mandato, turės būti organizuojami nauji Seimo nario rinkimai.

Lietuvos Respublikos gyventojai išrinko 1 502 savivaldybės tarybos narius, iš kurių 1 061 (71 proc. ) yra vyrai ir 441 (proc. ) moterys.

2019 m. kovo 17 d. savivaldybių tarybų rinkimų pakartotinio balsavimo metu buvo išrinkti 41 kandidatas į merus, iš kurių 39 yra vyrai (95 proc.) ir 2 – moterys (5proc. ). Iš viso buvo išrinkti 60 savivaldybių merai, iš kurių 55 yra vyrai (92 proc.) ir 5 – moterys (8 proc.).

Preliminariais duomenimis, didžiausia moterų dalis dirbs Šalčininkų (48 ), Vilniaus (45 ) ir Kupiškio (43) rajonų, Vilniaus miesto (51 ) ir Kauno rajono (41 proc.) savivaldybių tarybose.

Tuo tarpu mažiausia dalis moterų buvo išrinkta į Marijampolės (11), Rietavo (12 ), Skuodo rajono (14 ), Raseinių rajono (16 ) ir Utenos rajono (16 ) savivaldybių tarybas.

Pati jauniausia savivaldybių taryba buvo išrinkta Kazlų Rūdos savivaldybėje. Jos išrinktų kandidatų amžiaus vidurkis yra 43,4 metai. Taip pat nedaug atsilieka ir Vilniaus miesto (44,1 m.), Marijampolės (45,5 m.), Kauno miesto (46,0 m.), Trakų rajono (46,6 m.), Radviliškio rajono (47,2 m.), Telšių rajono (47,8 m.), Neringos (48,1 m.), Palangos miesto (48,4 m.) ir Visagino (48,8 m.) savivaldybių tarybos.

Vyriausią savivaldybių tarybą išsirinko Biržų rajono gyventojai. Į ją išrinktų kandidatų amžiaus vidurkis yra 57,0 m.

Nuo jos nežymiai atsilieka ir Panevėžio rajono (56,4 m.), Kelmės rajono (55,2 m.), Pasvalio rajono (55,0 m.), Rietavo (55,0 m.), Mažeikių rajono (54,8 m.), Akmenės rajono (54,8 m.), Ignalinos rajono (54,7 m.), Skuodo rajono (54,7 m.) ir Kupiškio rajono (54,3 m.) savivaldybių tarybos.

Išrinktų kandidatų į merus amžiaus vidurkis yra 51,1 metai. Jauniausias išrinktas meras yra vos virš 30 metų. Jis buvo išrinktas Tauragės rajono savivaldybėje.

Taip pat jauniausių merų gretose yra Marijampolės, Raseinių rajono, Lazdijų rajono, Švenčionių rajonų merai. Vyriausią merą išsirinko Panevėžio rajono savivaldybės gyventojai. Jis yra virš 66 metų amžiaus. Vyriausiųjų išrinktų merų penketuke yra ir Šiaulių rajono, Kauno rajono, Mažeikių rajono ir Vilniaus rajono išrinkti kandidatai į merus.

Beje, net penki savivaldybių tarybų nariai buvo išrinkti savo gimimo dieną , t. y. 2019 m. kovo 3 d.

Preliminariais duomenimis, savivaldybių tarybų rinkimams politinės kampanijos dalyviai surinko apie 4 mln. eurų.

Primename, kad Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad galutinius rinkimų rezultatus, išnagrinėjusi visus skundus ir nustačiusi visus rinkimų rezultatus konkrečioje rinkimų apygardoje, tvirtina

Vyriausioji rinkimų komisija ne vėliau kaip per 7 dienas po rinkimų ir rinkimų rezultatus paskelbia savo interneto svetainėje.

siandien.info ;vrk.lt

Parašykite komentarą

Top