Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Savaitraštis ŠIANDIEN. Miškų istorija – Lietuvos istorija

Savaitraštis ŠIANDIEN. Miškų istorija – Lietuvos istorija

„Tai, kas nutiko nūdienos miškų sektoriuje tik dar kartą patvirtina seną tiesą – labiau už svetimus užkariautojus yra pavojingesni savieji barbarai, apsimetantys kone tautos ir valstybės gelbėtojais.

Pasipriešinus sparčiai vykstančiam privačių miškų užvaldymui ir Seimui priėmus įstatymą, ribojantį vienose rankose ir per susijusius asmenis sutelkti daugiau nei 1,5 ha miško, sunerimo užsienio kompanijos. Ypač pasišiaušė IKEA, valdanti Lietuvoje per Rumunijoje registruotą įmonę „IRI Forest Management SRI“ daugiau nei 20 tūkst. ha privačių miškų.

Pasinaudojusi savo įtaka, ši švedų kompanija kartu su Švedijos ambasada griebėsi neregėto dalyko – įkalbėjo Lietuvos Prezidentą Gitaną Nausėdą vetuoti Seimo priimtąjį įstatymą. Tai irgi precedento neturintis atvejis diplomatiniuose valstybių santykiuose, kai šiurkščiai kišamasi į kitos šalies vidaus reikalus.

Šis atvejis prilygsta nebent „Mažeikių naftos“ privatizavimui, kuomet į sprendimų priėmimą atvirai kišosi patys aukščiausi JAV pareigūnai. Nors Seimui pakako ryžto atmesti Prezidento veto, tačiau toks prezidentinis lobizmas kelia daug nedviprasmiškų minčių.

Ar šį žingsnį pačioje veiklos pradžioje žengęs Prezidentas G.Nausėda neperbraukė savo deklaruotų kilnių ketinimų? Ir ar kartais šis veto neapnuogino jo sąsajų, o gal net ir kokių nors įsipareigojimų švediškajam kapitalui, kuriam uoliai tarnavo daugiau net dvidešimtmetį?”

Naujas savaitraščio ŠIANDIEN numeris jau prekyboje.

Parašykite komentarą

Top