Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Seimo narė  A. Maldeikienė: žemės ūkio ministras privalo išskaidyti įtarimus dėl protegavimo

Seimo narė  A. Maldeikienė: žemės ūkio ministras privalo išskaidyti įtarimus dėl protegavimo

„Šiandien kreipiausi į Žemės ūkio ministrą, kad jis paaiškintų aplinkybes, kurios nulėmė jo 2018 metų vasario 6 d. sprendimą, kuriuo Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos stebėsenos komiteto pakaitiniu nariu paskirtas anksčiau skandalingai nuo pareigų nušalintas jo buvęs patarėjas Virginijus Eugenijus Kirsnickas”, – šiandien pranešė Seimo narė A. Maldeikienė.

V. E. Kirsnickas iš žemės ūkio ministro patarėjo pareigų pasitraukė prieš metus po to, kai žiniasklaida atskleidė, jog jis buvo susijęs su organizacija, kuri buvo įtariama ES lėšų grobstymu, netinkamu pinigų panaudojimu bei fiktyviais sandoriais.

Be to, 2017 m. gegužės 10 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, jog buvęs žemės ūkio ministro patarėjas V. E. Kirsnickas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus nustatyta tvarka deklaruoti privačius interesus.

V. E. Kirsnickas prieš 2016 metų rinkimus viešai deklaravo savo paramą dabartiniam žemės ūkio ministrui B. Markauskui, tad tokie, bent kol kas viešai nepaaiškinti, paskyrimai leidžia manyti, jog susidūrėme su atlygiu už paramą.

Negana minimos informacijos, bet atrodo, kad ministras žmogų, kurio veikla anksčiau sukėlė įtarimų dėl ES paramos naudojimo, gali paskirti ir Projektų atrankos kriterijų komiteto pakaitiniu nariu. Toks žemės ūkio ministro įsakymo projektas nuo vasario 19 iki 23 d. buvo derinamas teisės aktų projektų derinimo sistemoje.

„Turimi dokumentai liudija, kad V. E. Kirsnickas aktyviai veikia savo interesų vardan ir prieš planuojamą rengti posėdį stebėsenos komiteto pirmininkui bei kai kuriems kitiems nariams pateikė savo pastebėjimus bei siūlymus, bent dalis kurių akivaizdžiai susiję ir su jo vadovaujama asociacija „Alternatyvioji akvakultūra“ ar jos nariais (tarkime, dėl nepalankaus jiems reikalavimo, kad pareiškėjo pajamų iš žuvininkystės sudarytų nemažiau kaip 50 proc. visų pajamų)”,- sako Seimo narė.

ŠIANDIEN inf.

 

[

Parašykite komentarą

Top