Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > G. Kniukšta. Gana kirsti Lietuvą

G. Kniukšta. Gana kirsti Lietuvą

Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Gintautas KNIUKŠTA, laikraštis „ŠIANDIEN”

Šių metų rugsėjo 20 d. kalbėdamas Lietuvos Respublikos Seimo posėdyje „Vyriausybės valanda“ premjeras Saulius Skvernelis labai rimtu veidu ištarė: „Vis dar nerandame, kur dingsta ar galimai dingsta 1 milijonas kubinių metrų mūsų medienos“.

Šis premjero teiginys tiek Seimo posėdžių salėje, tiek visuomenėje buvo suprastas kaip skandalingas, analogų neturintis faktas, itin didelio masto valstybės turto grobstymas ir ypatingai sunkus nusikaltimas.

Tokie premjero teiginiai, kuriuos jis pasakė Seimo posėdžių salėje, diskredituoja VĮ Valstybinių miškų urėdiją ir Valstybinę miškų tarnybą, Aplinkos ministeriją, LR Vyriausybę, sąžiningai Lietuvos valstybei tarnaujančius miškininkus, žemina jų garbę bei orumą, pagaliau diskredituoja pačią Lietuvos valstybę.

Jeigu dingo apie 50 milijonų eurų vertės medienos, tai tikėtina, kad tai negalėjo įvykti nežinant aplinkos ministrui, VĮ Valstybinių miškų urėdijos, Valstybinės miškų tarnybos vadovams.

Sunerimęs Sąjūdis ,,Už Lietuvos miškus“ kreipėsi į Ministrą pirmininką S. Skvernelį ir paprašė jo informuoti visuomenę ar apie galimą valstybinio turto grobstymą jis pranešė teisėsaugos institucijoms, ar dėl šio fakto yra pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Premjeras juk puikiai supranta, ką kalba ir ką sako Seimo nariams: tokio pobūdžio nusikaltimų slėpimas, nepranešimas apie daromą ar padarytą labai sunkų nusikaltimą be svarbios priežasties teisėsaugos įstaigai, arba teismui, kaltiems asmenims užtraukia baudžiamąją atsakomybę numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 238 straipsnyje, todėl apie šiuos skandalingus, šokiruojančius faktus tiek S. Skvernelis, tiek valstybinių miškų žinybos vadovai turėjo nedelsiant informuoti teisėsaugos institucijas.

Vyriausybės kanceliarija pranešė, kad į premjerui užduotus klausimus atsakys Aplinkos ministerija. Pirmoji suskubo atsakyti Valstybinė miškų tarnyba. Kaip teigiama atsakyme, ši valstybės tarnyba nevykdo komercinių įmonių iškertamos medienos apskaitos.

„Kuri Lietuvos vieta gažiausia? Besąlygiškai tai yra Neringa. Jūra, marios, kopos, visa ta aplinka”- sako premjeras S. Skvernelis.

Atsiliepė ir Aplinkos ministerija. “Dėl galimai dingstančios medienos, informuojame, kad Aplinkos ministerija tokių duomenų neturi“, – rašoma ministro K. Navicko atsakyme. Dar priduriama, kad „Siekiant užtikrinti tinkamą medienos apskaitą valstybiniuose miškuose, visos medienos apskaitos procedūros yra reglamentuotos teisės aktais“…

Taigi medienos dingimo aplinkybės ir premjero teiginys nuodugniai ištirtas… Tačiau juk tokie premjero teiginiai, kuriuos jis pasakė Seimo posėdžių salėje, diskredituoja VĮ Valstybinių miškų urėdiją ir Valstybinę miškų tarnybą, Aplinkos ministeriją, LR Vyriausybę, sąžiningai Lietuvos valstybei tarnaujančius miškininkus, žemina jų garbę bei orumą, pagaliau diskredituoja pačią Lietuvos valstybę.

Kodėl vienas iš šalies vadovų leidžia sau daryti tokius pareiškimus? Labai neatsakingai, net neįsitikinus, kad tai ką skelbia viešai, tikrai yra tiesa?

Juk premjero teiginys ,, dingsta 1 milijonas kubinių metrų mūsų medienos “ turi šmeižtui būdingų požymių, kuriais menkinama miškininkų, valstybinių institucijų reputacija, menkinimas profesinis prestižas.

Beje, toje pačioje „Vyriausybės valandoje“ premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad miškų kirtimo normos padidinimą politizuojantys Seimo nariai elgiasi apgailėtinai.

O kaip jūs elgiatės, premjere? Tinkamai ir neapgailėtinai?

Parašykite komentarą

Top