Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > 200 eurų duos ir smulkiajam ūkininkui

200 eurų duos ir smulkiajam ūkininkui

Seimas po svarstymo pritarė Užimtumo įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma skirti vienkartinę arba periodinę 200 eurų išmoką smulkią žemės ūkio veiklą vykdantiems asmenims, jeigu jie Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino laikotarpiu atitiks įstatyme nustatytas sąlygas.

Pagal svarstomus įstatymo pakeitimus individualią žemės ūkio veiklą vykdantis asmuo 200 eurų sieksiančią vienkartinę išmoką gaus, jeigu atitiks visas šias sąlygas:

1) žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis yra mažesnis negu 4 ekonominio dydžio vienetai (EDV);

2) yra deklaravęs už 2019 m. pasėlius arba turi bent vieną sąlyginį gyvūną;

3) jo deklaruota gyvenamoji vieta yra kaimo vietovėje;

4) nedirba ar neturi darbo santykiams prilygintų teisinių santykių;

5) negauna nedarbo socialinio draudimo išmokos arba darbo paieškos;

6) negauna išmokos savarankiškai dirbančiam asmeniui.

Į 200 eurų sieksiančią periodinę išmoką galėtų pretenduoti individualią žemės ūkio veiklą vykdantis asmuo, jeigu jis atitiks visas šias sąlygas: jo žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis bus mažesnis negu 4 EDV, bus deklaravęs už 2019 m. pasėlius arba turi bent vieną sąlyginį gyvūną, jo deklaruota gyvenamoji vieta yra kaimo vietovėje, jis negauna išmokos savarankiškai dirbančiam asmeniui ir dirba pagal darbo sutartį ar turi darbo santykiams prilygintų teisinių santykių, o jam priskaičiuotas darbo užmokestis bus ne didesnis už minimaliąją mėnesinę algą.

Vienkartinės ir periodinės išmokos būtų išmokamos iki 2020 m. gruodžio 31 d., jas skirtų ir mokėtų „Sodra“. Asmuo prašymą dėl vienkartinės ar periodinės išmokos paskyrimo turėtų pateikti savivaldybės administracijai pagal jo deklaruotą gyvenamąją vietą.

Pasak pasiūlymų iniciatorių, smulkia žemės ūkio veikla užsiimančių asmenų skaičius siekia 42 tūkst. Jei Seimas pritars, naujos nuostatos įsigaliotų 2020 m. rugpjūčio 1 d. ir galiotų iki 2020 m. gruodžio 31 d.

Po svarstymo už šiuos teisės akto pakeitimus balsavo 64 Seimo nariai, susilaikė 7 parlamentarai. Galutinis balsavimas dėl šių nuostatų priėmimo numatomas birželio 30 d.

Parašykite komentarą

Top