Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Strasbūre – Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos plenarinė sesija

Strasbūre – Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos plenarinė sesija

www.siandien.info

Strasbūre (Prancūzijos Respublika) prasideda Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos plenarinė sesija, joje dalyvauja Lietuvos parlamento atstovai.

Parlamentinės Asamblėjos sesija prasidės organizacijos prezidento ir prezidento pavaduotojo rinkimais. Į parlamentarus kreipsis Kipro ir Juodkalnijos Prezidentai, Lichtenšteino Ministras Pirmininkas. Sesijos metu parlamentarai rinks Europos Tarybos žmogaus teisių komisarą ir Europos Tarybos valstybių narių kandidatus į Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjus – Lietuva yra pateikusi tris kandidatūras: Lyros Jakulevičienės, Gedimino Sagačio ir Editos Žiobienės.

Tarp aktualių sesijos diskusijų – naujausių įvykių Artimuosiuose Rytuose („Hamas“ teroristinis išpuolis prieš Izraelį ir Izraelio atsakas) ir ukrainiečių vaikų situacijos klausimo aptarimas.

„Šioje Asamblėjos sesijoje skrupulingai nagrinėsime ir vertinsime tarptautinio karo nusikaltėlio Vladimiro Putino ir jo klikos nusikaltimus. Taip pat svarstysime Italijos politiko Piero Fassino ataskaitoje aptartus tarptautinės teroristinės organizacijos „Hamas“ 2023 m. spalio 7 d. įvykdytus masinius izraeliečių žydų moterų prievartavimus“, – sakė E. Zingeris ir pridūrė, kad Lietuvos Seimas pirmasis pasaulyje pasmerkė šias teroristų įvykdytas atakas, 2023 m. spalio 10 d. priimdamas rezoliuciją „Dėl teroristinių išpuolių ir karo agresijos prieš Izraelio Valstybę“.

Seimo delegacijos nariai pasisakys demokratinės Baltarusijos ateities, situacijos Izraelyje vertinimo, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vaidmens Rusijos agresijos akivaizdoje klausimais. Numatytas parlamentarų susitikimas su Baltarusijos demokratinės opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja, kuri dalyvaus diskusijoje „Demokratinė Baltarusijos ateitis“.

Parašykite komentarą

Top