Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > „Vardan Lietuvos”: tokie ryšiai kompromituoja bet kokį politiką

„Vardan Lietuvos”: tokie ryšiai kompromituoja bet kokį politiką

www.siandien.info

Buvusio premjero Sauliaus Skvernelio buriamos partijos vadovus kandidatuoja su praeityje teistais verslininkais Žydrūnu Buzu ir Arūnu Pukeliu-Šviniumi ryšių turinti Marijampolės moksleivių kūrybos centro vadovė, buvusi valstietė Beata Valungevičienė.

Apie jos ryšius su praeityje teistais verslininkais trečiadienį feisbuke pranešė tinklaraštininkas, buvęs S. Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas:

„Vakar buvo tikrai daug darbo, laimėtas teismas, du suplanuoti pokalbiai mano sekmadieniniam epizodui, tik vakare pastebėjau šią naujieną. Šeštadienį Palangoje vyksta partijos „Vardan Lietuvos” steigiamasis suvažiavimas.

Tuo metu būsiu Sakartvele, nelabai seku, bet šį kartą likau gerokai nustebintas. Visur pranešta, kad dėl naujosios partijos pirmininko posto varžysis keturi kandidatai. Yra iš ko rinktis! Ir net lyčių balansas išlaikytas.

Buvęs premjeras Saulius Skvernelis, kurio patarėju teko dirbti, parlamentaras Vytautas Bakas, kurį rėmiau per Seimo rinkimus Alytuje, Lazdijų merė Ausma Miškinienė, kurios štabe savivaldos rinkimų metu buvau stebėtoju ir marijampolietė Beata Valungevičienė.

Šios moters niekada nesu matęs, mums niekada neteko bendrauti, bet apie ją esu nemažai girdėjęs. Taigi kelkimės į 2019 m. vasarį. Aš dirbu savo kabinete Vyriausybėje. Atsiveria durys ir užeina du parlamentarai – būsimas Aplinkos ministras, o tuo metu Seimo Aplinkos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika ir būsimas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, o tuo metu šio komiteto narys Dainius Gaižauskas.

Vizitas netikėtas, pasisveikinam, klausiu, kuo gi nusipelniau tokio dėmesio? Seimo nariai man sako: „Ar tu žinai tokį Švinių?”

Pabrėžiu, tai 2019 m. pradžia. Nėra jokio mano kanalo Youtube, jokios „Šviniaus imperijos”, Pukelį žinau tik kaip buvęs žurnalistas, todėl labai nustembu išgirdęs tokį klausimą.

Atsakau: „Taip, žinau. Kaip ir Daktarą, Gaidjurgį ir kitus nusikaltėlius. Teko ne kartą apie jį rašyti. O ką?”

Tada parlamentarai man detaliai paaiškina vizito tikslą. Abu jie priklauso valstiečių Marijampolės skyriui. D.Gaižauskas yra šio skyriaus vadovas, K.Mažeika kandidatuoja į Marijampolės merus.

Jau patvirtintas kandidatų sąrašas ir net reklaminės fotosesijos padarytos, lankstinukai atspausdinti, plakatai mieste iškabinti. Ir yra tokia ponia B.Valungevičienė (plakate ji antroje eilėje pirma iš kairės balta palaidine). Ji taip pat kandidatų į savivaldybės tarybos narius nuo LVŽS sąraše.

Apie ją girdžiu pirmą kartą ir nelabai suprantu, kur link viskas krypsta. Marijampolės skyriaus pirmininkas man paaiškina, kad ši ponia yra ne šiaip ponia, o artima sėdėjusio ir kriminaliniame pasaulyje gerai žinomo Buzo šeimos draugė ir net vieno iš Buzo vaikų krikšto mama. Ji nuolatos pabrėžia, kaip Buzas gali labai padėti per rinkimus. Priminsiu, Buzas yra Lietuvos futbolo federacijos Vykdomojo komiteto narys nuo Marijampolės. Taip pat nusikaltėlis, dėl kurio žmonės neteko milijonų, o jis pats už tai atsėdėjo. Dar jis buvo pagrobtas, pabėgo, dabar linksniuojamas „Arvi” turto dalybų schemose ir t.t. Žodžiu, siauruose ratuose plačiai žinoma asmenybė.

Taip pat man pasakoma, kad ši ponia turi individualią įmonę („L. T. T.”), kurioje žmones moko anglų kalbos. Na ok, moko tai moko. Kas toliau? O toliau man sakoma, kad B.Volungevičienei rinkimų metu labai rūpi vienas pas ją užsirašęs mokinys. Jis toks keistas mokinys. Pats iš Tauragės, gyvena Vilniuje, bet anglų mokosi Marijampolėje. Mokosi pas politikę.

Kas tas anglų mokslus kremtantis mokinys, jūs jau supratote. Taip, Švinius. Ir manęs svečiai klausia, ką daryti, nes jiems visiškai akivaizdu, kad ponia B.Valungevičienė gerokai peržengia savo kaip mokytojos pareigas ir velia juos į labai nemalonią istoriją.

Facebook.com nuotr.

Mano pozicija aiški, su Šviniumi ir Buzu negali būti jokių reikalų. Ji nesikeitė nei tada, nei dabar. Beje, visiškai tokios pat pozicijos tuo metu laikosi ir Seimo nariai. Ponios Valungevičienės LVŽS kandidatų sąraše į Marijampolės savivaldybės tarybą nebelieka. Ji dėl to pasibėdavoja FB, bet tikrosios tokių pokyčių priežasties neatskleidžia. Tik patikslina, kad čia ne jos sprendimas.

Apie pokalbį informuoju premjerą, jokių klausimų nekyla, visiems aišku, jog tokie ryšiai kompromituoja bet kokį politiką ir gali baigtis labai rimtomis problemomis. Bendrai, gauti pinigus iš Šviniaus ar Buzo ir sąžiningai spręsti miesto reikalus toks sunkiai derantis dalykas. Pabrėžiu, patys Seimo nariai atėjo su problema, kurią matė, pas mane. Aš apie ją net nežinojau iki tol ir tik patariau tos problemos negilinti.

Daugiau su šia ponia niekaip susidurti neteko. Ir įsivaizduokite mano nuostabą, kai vakar visose žiniasklaidos priemonėse pasirodė informacija, jog ji yra ne tik naujai kuriamos partijos steigėja, bet ir viena iš keturių kandidačių į jos pirmininkus. Kaip?! Būtent ji iš 2500 žmonių?

Įsiskaitykit – yra teorinė galimybė, kad buvęs premjeras, buvęs generalinis komisaras priklausys partijai, kuriai vadovaus ponia, išmesta iš valstiečių sąrašo savivaldos rinkimuose dėl jos ryšių su Šviniumi ir Buzu. Kažkoks kosmosas.

Asmeniškai pažįstu ne vieną naujos partijos steigėją. Šeštadienį Palangoje bent jau apsidairykite, kieno kompanijoje atsidūrėte. Ir jei jums kils klausimų, užduokite juos. Neikite aklai iš paskos keliems žinomiems veidams.

O iš savo pusės – Švinius man aiški raudona riba. Žinau, kas tai per žmogus, kiek nuo jo nukentėjusių, kokį jis pavojų keliam man ir mano šeimai, net ir tai, kuo dabar pasidalinau, parodo, kokia jo reali įtaka ir kaip jis randa priėjimus prie reikiamų žmonių. Tas raudonas brūkšnys kartu braukiasi ir per visą naujai kuriamą partiją, jokių iliuzijų dėl jos nebeturiu. O gaila, pradžia atrodė daug žadanti.“

Parašykite komentarą

Top