Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Šaukia nenumatytą Seimo posėdį

Šaukia nenumatytą Seimo posėdį

Seimo valdyba nusprendė birželio 29 d., pirmadienį, šaukti nenumatytą Seimo posėdį. Posėdžio pradžia – 14 val.

Pagal Seimo statutą nenumatytas Seimo posėdis turi būti surengtas, jeigu to raštu reikalauja Respublikos Prezidentas, ne mažesnė kaip 1/3 visų Seimo narių grupė, Seimo valdyba, o Konstitucijos 89 straipsnio 1 dalyje nustatytais atvejais – Seimo Pirmininkas. Nenumatytame Seimo posėdyje svarstomi tik tie klausimai, kuriuos pateikia posėdžio iniciatoriai.

Seimas posėdyje planuoja priimti galutinį sprendimą dėl senatvės pensijų nemažinimo asmenims, gavusiems išankstinę senatvės pensiją ir turintiems didelį darbo stažą, taip pat apsispręsti dėl Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įtvirtinimo.

Į Seimo posėdžio darbotvarkę įtraukti Jaunimo politikos pagrindų, Viešųjų pirkimų, Laukinės augalijos įstatymų pakeitimų ir kitų teisės aktų projektų priėmimai.

Nenumatytame posėdyje numatoma pristatyti Konstitucijos 56 straipsnio pataisą, kuria siūloma leisti Seimo nariais rinkti ne jaunesnius kaip 21 metų asmenis. Seimas taip pat spręs dėl Konstitucijos 74 straipsnio pakeitimo, kuriuo siekiama nustatyti asmens, Seimo pašalinto iš užimamų pareigų apkaltos proceso tvarka, galimybės eiti Konstitucijoje nurodytas pareigas teisinį reguliavimą.

Seimo pavasario sesija baigsis birželio 30-ąją.

www.siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top