Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Mirė žinomas Lietuvos muzikologas, profesorius Jonas Vytautas Bruveris

Mirė žinomas Lietuvos muzikologas, profesorius Jonas Vytautas Bruveris

www.siandien.info

Eidamas 84-uosius metus, mirė žinomas Lietuvos muzikologas, profesorius Jonas Vytautas Bruveris. J. V. Bruveris Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui pašventė nemažą savo kūrybinės veiklos dalį: 1975–1980 m. ir 1986–1992 m. šiame teatre jis dirbo Literatūros skyriaus redaktoriumi. 

J. V. Bruveris ilgus metus dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, buvo jos profesorius, humanitariių mokslų daktaras. Už knygą „Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras“ J. V. Bruveris 2006 m. buvo įvertintas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. 1992–1996 m. J. V. Bruveris vadovavo Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejui.

Atsisveikinti su J. V. Bruveriu bus galima nuo pirmadienio, 20 dienos, 16 val. laidojimo namuose Vilniuje, prie šv. Petro ir Povilo bažnyčios, M.K.Paco g. 4.

Laidojamas J. V. Bruveris bus antradienį, 13.30 val. Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen praneša Seimo ir savo vardu reiškianti užuojautą dėl muzikologo, Lietuvos nacionalinės premijos ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai Riterio kryžiaus“ laureato, dr. Jono Vytauto Bruverio mirties.

„Muzikų ir visai kultūros bendruomenei tai yra išties didelė netektis. Taip pat reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems ir bendraminčiams“, – išplatintoje užuojautoje sako V. Čmilytė-Nielsen.

Parašykite komentarą

Top