Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Aplankė fotografo Tado Kazakevičiaus nuotraukų parodą apie nykstantį senąjį Lietuvos kaimą

Aplankė fotografo Tado Kazakevičiaus nuotraukų parodą apie nykstantį senąjį Lietuvos kaimą

www.siandien.info

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana apsilankė Lietuvos nacionalinio muziejaus parodoje „Petras Repšys: darbai“ ir Tado Kazakevičiaus fotografijų parodoje „Tai, ko nebebus“. Šalies vadovas akcentavo, kad svarstant karantino ribojimų atlaisvinimą šalyje itin svarbu kultūros sektoriaus nepalikti nuošalyje.

Pasak valstybės vadovo, žvelgiant į tai, kaip lėtai ir sunkiai atveriamos kultūros įstaigos, akivaizdu, kad neišnaudojame visų galimybių. Dėl pandemijos visuomenėje smarkiai augant neigiamų emocijų lygiui, itin svarbus kultūros vaidmuo, gerinant emocinę savijautą, stiprinant psichologinę sveikatą.

„Nors jau antrus metus kultūros bendruomenę Pasaulinės kultūros dienos proga sveikinu jai ypač sunkiu metu, linkiu nepasiduoti, išlikti drąsiems ir kūrybingiems įveikiant iššūkius. Kultūra yra mūsų nacionalinės tapatybės šaltinis ir forma. Tai Lietuvos pilietinę bendriją telkianti, įkvepianti ir stiprinanti galia. Kultūros negalime atidėti, todėl valstybė privalo sudaryti sąlygas šiam sektoriui dirbti. Lietuvos visuomenę taip pat raginu pandemijos akivaizdoje palaikyti ir paremti šalies kūrėjus“, – teigė Prezidentas.

Prezidentas ir pirmoji ponia muziejuje apžiūrėjo nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, Lietuvos kultūros meistro Petro Repšio retrospektyvinę parodą. Joje pristatomi autoriaus sukurti grafikos, tapybos, skulptūros darbai, medaliai ir knygų iliustracijos. Šalies vadovas ir pirmoji ponia taip pat aplankė ir tarptautinės šlovės sulaukusio fotografo Tado Kazakevičiaus nuotraukų parodą apie nykstantį senąjį Lietuvos kaimą.

Prezidento komunikacijos grupė

Parašykite komentarą

Top