Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Dar kartą apie situaciją pasienyje, o rezultatai?

Dar kartą apie situaciją pasienyje, o rezultatai?

www.siandien.info

Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitikime su NATO Generaliniu Sekretoriumi Jensu Stoltenbergu ir Europos Komisijos Pirmininke Ursula von der Leyen aptarė sudėtingėjančią saugumo situaciją regione ir Baltarusijos režimo keliamus nelegalios migracijos iššūkius prie išorinės ES ir NATO sienos. Susitikime dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Pasak šalies vadovo, susitikime aptarta saugumo situacija Baltijos regione ir ypač didelį susirūpinimą kelianti saugumo padėtis aplink Ukrainą.

„Neramina Rusijos karinių pajėgų telkimas prie Ukrainos, taip pat karinės Baltarusijos integracijos į Rusijos karines struktūras ir doktrinas procesai. Tai kelia naujų iššūkių NATO kolektyviniam saugumui. NATO turėtų atitinkamai koreguoti savo planus, strategiją ir taktiką bei būti visiškai pasirengus duoti atsaką. Be to, migracijos situacija Baltarusijos pasienyje taip pat dar nėra išspręsta“, – sakė Prezidentas.

lrp.lt nuotr.

Šalies vadovas akcentavo, kad jei saugumo situacija dar labiau komplikuotųsi, neatmestina, jog būtų prašoma konsultacijų pagal 4-ąjį NATO straipsnį. Pasak Prezidento, toks veiksmas būtų koordinuojamas ir derinamas su sąjungininkais.

Susitikime šalys aptarė ir su nelegalios migracijos krize susijusius klausimus: poreikį užtikrinti realią išorinės ES sienos apsaugą, ES migracijos ir prieglobsčio politikos teisėkūros keitimą, fizinio barjero statybos ir infrastruktūros plėtros Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje finansavimą.

Parašykite komentarą

Top