Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Didžiausia tragedija Nicos istorijoje: žuvo mažiausiai 84 žmonės

Didžiausia tragedija Nicos istorijoje: žuvo mažiausiai 84 žmonės

Prancūzijos žiniasklaida praneša, kad Bastilijos dienos paėmimo šventės metu baltas sunkvežimis visu greičiu įvažiavo į minią, tai sukėlė paniką, visur mėtėsi nuolaužos. twitter.com nuotrauka
Prancūzijos žiniasklaida praneša, kad Bastilijos dienos paėmimo šventės metu baltas sunkvežimis visu greičiu įvažiavo į minią, tai sukėlė paniką, visur mėtėsi nuolaužos. twitter.com nuotrauka

www.verslaspolitika.lt

Prancūzijos kurorte Nicoje į minią rėžėsi sunkvežimis, naujausiais duomenimis žuvo 84 žmonės, 18 sužeistųjų vis dar yra sunkios būklės. Prancūzijos prezidentas F. Hollande’as teigia, kad išpuolis yra „teroristinio pobūdžio“; jis kreipėsi į tautą pranešdamas, kad dėl teroristinių išpuolių grėsmės prailgins ypatingąją padėtį trimis mėnesiais ir sustiprins Prancūzijos dalyvavimą kariniuose veiksmuose Sirijoje ir Irake.

Prancūzijos žiniasklaida praneša, kad Bastilijos dienos paėmimo šventės metu baltas sunkvežimis visu greičiu įvažiavo į minią, tai sukėlė paniką, visur mėtėsi nuolaužos. Mašinos vairuotojas buvo nušautas, tačiau spėjo nuvažiuoti apie 2 km palmėmis apsodintu Anglų bulvaru, pilnu šventiškai nusiteikusių žmonių.

Šimtai žmonių bėgo apimti panikos, o įvykio vietoje liko gulėti dešimtys kūnų. Vairuotojas gyveno Nicoje. Rasti dokumentai rodo, kad jis buvo kilęs iš Tuniso, tačiau turėjo ir Prancūzijos pilietybę. „Tai didžiausia tragedija Nicos istorijoje“, – teigė Regiono prezidentas Christianas Estrosi . Jis sakė, kad sunkvežimyje buvo rasta šaunamųjų ginklų ir granatų.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė nuoširdžią užuojautą Prancūzijos Prezidentui François Hollande’ui ir visiems Prancūzijos žmonėms dėl dešimtis gyvybių nusinešusio teroro išpuolio Nicoje.

Šalies vadovė griežtai pasmerkė tokį nepateisinamą žiaurumą prieš beginklius žmones ir pabrėžė, kad jis turi sulaukti pelnyto atsako. Prezidentė išreiškė solidarumą su visa Prancūzijos tauta.

Lietuvos žmonių vardu Prezidentė palinkėjo stiprybės ir ištvermės aukų artimiesiems bei vienybės ir susitelkimo visiems Prancūzijos žmonėms šiuo sunkiu valstybei metu.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė užuojautą Prancūzijos premjerui Manueliui Vallsui ir visiems šalies žmonėms dėl žuvusiųjų Prancūzijos kurorte Nicoje, Bastilijos dienos paėmimo šventės metu į minią įsirėžus sunkvežimiui.

„Reiškiu gilią užuojautą žuvusiųjų šeimoms, artimiesiems, visiems Prancūzijos žmonėms, kuriuos palietė šis skaudus Nacionalinę dieną įvykdytas išpuolis. Linkiu susitelkimo šią sunkią netekties valandą, sveikatos ir stiprybės sužeistiesiems“, – sako Vyriausybės vadovas.

Premjeras A. Butkevičius pabrėžia, jog bet koks terorizmo aktas yra beprasmė ir smerktina priemonė politiniams tikslams siekti.

Užsienio reikalų ministerija praneša, kad lietuviai Nicoje nenukentėjo, ministerija atkreipia dėmesį, kad Prancūzijoje toliau galioja nepaprastoji padėtis, įvesta sienų kontrolė, yra sustiprintas saugumas.

Ministerija rekomenduoja LR piliečiams, esantiems Prancūzijoje, išlikti budriems. Turistai privalo su savimi visuomet turėti galiojančius asmens ir kelionės dokumentus. Bendrasis pagalbos telefono numeris Prancūzijoje 112.

Po darbo valandų, taip pat švenčių ir poilsio dienomis, nelaimingų atsitikimų ar kitais neatidėliotinais atvejais skambinti į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją telefonu: +370 7065 2444.

Parašykite komentarą

Top