Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Savaitraštis ŠIANDIEN. Iškils paminklas pirmajam Lietuvos Prezidentui

Savaitraštis ŠIANDIEN. Iškils paminklas pirmajam Lietuvos Prezidentui

Paminklas TAUTOS LAISVEI – Šiauliuose

Šiaulių miesto savivaldybė, įgyvendindama Šiaulių miesto integruotą teritorijų vystymo programą, pradeda projekto „Paminklas TAUTOS LAISVEI Prisikėlimo aikštėje, Šiauliuose“ įgyvendinimą.

Visi, kam aktualu, kokį paminklą pastatysime, kviečiami į susitikimus–diskusijas, kur kartu ieškosime atsakymo – kaip apibrėžti sąvoką TAUTOS LAISVĖ, ką ji reiškia kiekvienam iš mūsų, kuo turi vadovautis paminklo kūrėjai, kad pateisintų šiauliečių, ir ne tik jų, lūkesčius.

Pradės veikti Jūrų kadetų mokykla

Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. Klaipėdos mieste pradės veikti Jūrų kadetų mokykla. Planuojama, kad mokykla veiks pastate, esančiame Sportininkų g. 13 (buvusio Klaipėdos universiteto Tęstinių studijų instituto patalpos). Šiuo metu formuojamos 5–8 klasės.

Jūrų kadetų mokykloje ugdymas bus vykdomas pagal bendrąsias ugdymo programas, į kurias bus integruoti jūrų kadetų ugdymo sampratos elementai. Mokiniams kartu su pagrindiniu išsilavinimu bus teikiami jūreivystės, laivybos, krašto gynybos ir kt. žinios ir pradmenys.

Panevėžys atsinaujina – atidaromas robotikos varžybų centras „RoboLabas

Panevėžys gali didžiuotis tapęs didžiausio Lietuvoje robotikos varžybų centro namais. „Minties“ gimnazijoje steigiamo robotikos varžybų centro tikslas – suteikti vaikams galimybių susipažinti su naujausiomis technologijomis, ugdyti kūrybiškumą, kritinį mąstymą, komandinio darbo įgūdžius ir kitas būtinas kompetencijas.

„RoboLabas“ bus daug daugiau nei patraukli mokymosi erdvė vaikams. Modernus varžybų centras padės į mieste organizuojamas varžybas reguliariai pritraukti pažengusias robotų kūrėjų komandas iš visos Lietuvos, Latvijos ir kitų valstybių“, – sako centro įkūrimo koordinatorius, Savivaldybės projektų vadovas Vytautas Kalinauskas.

Iškils paminklas pirmajam Lietuvos Prezidentui

Ukmergės rajono Užulėnio kaime iškilsiančio paminklo pirmajam Lietuvos Prezidentui Antanui Smetonai gamyba jau įsibėgėja.

Ukmergės rajono savivaldybės atstovai apsilankė Vilniuje, garsaus šalies skulptoriaus Antano Žukausko dirbtuvėse, kur apžiūrėjo pirminį – iš molio nulipdytos skulptūros A. Smetonai variantą.

Šis skulptoriaus kūrinys toliau keliaus į kitas dirbtuves, kur bus iš vaško išlietas tarpinis jos modelis, o vėliau vaškinės dalys bus perduotos į bronzos liejikų rankas.

Pustrečio metro aukščio iš bronzos išlieta A. Smetonos skulptūra turėtų iškilti jo tėviškėje – Užulėnyje – priešais A. Smetonos vardo mokyklą – muziejų.

Skulptūrą planuojama iškilmingai atidengti šių metų rugpjūčio 10 dieną, minint 145-ąsias Prezidento gimimo metines.

Skelbiamas konkursas „Žemaitija versle“

„Kas pruotings, tas baguots“, – sako žemaitiška patarlė.

Darbštieji Žemaitijos verslininkai, paslaugų teikėjai ir prekių ženklų savininkai kviečiami dalyvauti konkurse „Žemaitija versle: prekių ženklai, pavadinimai, rinkodaros ir turizmo strategijos“, kurį organizuoja Lietuvių kalbos institutas.

Šio konkurso metu bus išrinktas tarmiškiausias, originaliausias ir meniškiausias Žemaitijos regiono prekės ženklas, keliantis regiono prestižą. 2019 m. yra paskelbti Žemaitijos metais, todėl Lietuvių kalbos institutas, siekdamas išryškinti Žemaitijos paveldo ir tradicijų unikalumą, tarmės kitoniškumą, be šio konkurso, organizuoja ir seminarą „Kaip tarmė padeda verslui“.

Parašykite komentarą

Top