Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Vyriausybės krizė: V. Landsbergis gina savus. Koks bus I. Šimonytės sprendimas?

Vyriausybės krizė: V. Landsbergis gina savus. Koks bus I. Šimonytės sprendimas?

Vyriausybės krizė: V. Landsbergis gina savus. Koks bus I. Šimonytės sprendimas?

www.siandien.info

„Lietuvoje turime galimą Vyriausybės krizę. Nevertėtų ignoruoti galimybės, kad po biudžeto priėmimo gali atsistatydinti ir premjerė – tai yra ir visa Vyriausybė“, – feisbuke svarsto Nepriklausomybės akto signataras Albinas Januška.

Dabartinę padėtį regione jis vadina „labai grėsminga“. Rusija prie Ukrainos sienos telkia karius, Vakarai baiminasi, kad Maskva gali rengtis naujai karinei agresijai prieš Kijevą, o Kremlius dalija NATO ultimatumus, kad Aljansas atšauktų savo pažadus ateityje priimti Ukrainą ir Sakartvelą.

Redakcijos archyvo nuotr.

JAV paskelbus sankcijas Baltarusijos režimo trąšų gamybos įmonei „Belaruskalij“, paaiškėjo, kad Lietuva neturi įrankių stabdyti šių trąšų tranzitą per šalies teritoriją. Dėl to savo atsistatydinimo pareiškimą įteikė Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, atsistatydinti norą išreiškė ir susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Januška teigia, kad  griūti gali visa Vyriausybė: „Nevertėtų ignoruoti galimybės, kad po biudžeto priėmimo gali atsistatydinti ir premjerė – tai yra ir visa Vyriausybė. Sunku racionaliai suvokti to priežastis, nes jeigu ir buvo klaidų – jos yra gana lengvai ištaisomos. Bet politinė logika turi savo „racionalumą“, todėl bet kokio scenarijaus, tame tarpe ir bevyriausybinio chaoso atmesti nederėtų.“

Seimo narys Žygimantas Pavilionis. Redakcijos archyvo nuotr.

Tuo tarpu Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio elgesys glumina  ir jo frakcijos kolegas. Seimo vicepirmininkas, konservatorius Paulius Saudargas kol kas nesiima vertinti, ar Ž. Pavilionis turėtų prarasti postą.

„Pirmiausia mes šį klausimą turime apsvarstyti frakcijoje, koalicijoje, pasikeisime nuomonėmis, išgirsime ir Ž. Pavilionio nuomonę dėl susidariusios situacijos, bet taip, mes neneigiame, kad tam tikra situacija yra susidariusi. Kuris laikas ji brendo, bet pastaruoju metu ta eskalacija, susirašinėjimai nekelia turbūt didelio džiugesio, nes ir taip situacija valstybėje yra pakankamai rimta“, – LNK komentavo P. Saudargas.

Prezidentūra pareiškė, kad Ž. Pavilionis reikalauti atsakymų iš prezidento vyriausiosios patarėjos negali ir kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, ar toks elgesys atitinka Konstituciją.

„Užsienio reikalų komiteto pirmininkas tikrai neturėtų vykdyti savo atskiros užsienio politikos, nes neturi tam jokių konstitucinių įgaliojimų“, – LRD radijui sakė A. Skaisgirytė.

V. Landsbergis. Redakcijos archyvo nuotrauka.

Tuo tarpu lrt.lt išspausdino Vytauto Landsbergio nuomonę:. „TAI JAU BUVO. Tai jau buvo prieš 30“

„Susiduriant su išorės smūgiais ir vidaus išdavystėmis, būna dvi išeitys.

Viena, – tai susitelkti, konsoliduotis ir atremti smūgius vieninga valstybės grandžių politika, atsisakant sukčių ir kombinatorių paslaugų, be jų darant reikiamus pasipriešinimo sprendimus.

Kita galimybė – draskytis marškinius ir akis ir ardytis tarpusavy.

Ką pasirinkom Sausio 13-ąją?

Savi nešaudė į savus“.

Parašykite komentarą

Top