Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Griežtėja energetinio naudingumo reikalavimai

Griežtėja energetinio naudingumo reikalavimai

Reikalavimas, kad Lietuvoje naujai statomi pastatai turi būti ne žemesnės kaip A energinio naudingumo klasės, įsigalios š. m. lapkričio 1 d.

Seniau numatyta ankstesnė jo įsigaliojimo data – š. m. sausio 1 d. – buvo pakeista, atsižvelgus į padėtį statybų rinkoje ir rinkos pasirengimą jį taikyti.

Didinti pastatų energinį naudingumą įpareigoja ES teisės aktai. Siekiant, kad prie griežtesnių energinio naudingumo reikalavimų būtų pereinama palaipsniui, nacionaliniuose teisės aktuose buvo nustatytos atitinkamos datos. Taigi nuo š. m. lapkričio 1 d. naujai statomi pastatai turi būti ne žemesnės kaip A, nuo 2018 m. sausio 1 d. – ne žemesnės kaip A+ energinio naudingumo klasės.

Nuo 2018 m. gruodžio 31 d. valstybės ir savivaldos institucijų, įstaigų ir įmonių statomi nauji, o nuo 2020 m. gruodžio 31 d. visi statomi nauji pastatai šalyje turės būti beveik nevartojančiais energijos.

Energijos beveik nevartojančiu pastatu laikomas toks, kurio energinis naudingumas labai didelis, o didžiąją dalį reikalingos energijos, kuri beveik lygi nuliui arba kurios suvartojama labai mažai, turėtų sudaryti atsinaujinančių išteklių energija. Pagal Lietuvoje galiojančią klasifikaciją toks pastatas atitinka A++ klasę.

Parengta pagal Aplinkos ministerijos inform., www.am.lt

Parašykite komentarą

Top